REKLAMA

Działalność uczelni nadal ograniczona. Pod koniec września wejdzie w życie nowe rozporządzenie ministra

Działalność uczelni nadal ograniczona. Pod koniec września wejdzie w życie nowe rozporządzenie ministra

Po 25 maja praca uczelni nadal będzie ograniczona. Zmieni się natomiast skala tych ograniczeń. Planowane jest wydanie nowego rozporządzenia na okres do 30 września 2020 roku – zapowiedziało we wtorek Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dobra wiadomość jest taka, że w związku z ograniczeniami nie trzeba będzie na razie przedłużać ważności legitymacji.

REKLAMA

Według deklaracji MNiSW, „legitymacje studenckie oraz legitymacje służbowe nauczycieli akademickich są ważne przez cały okres ograniczeń w funkcjonowaniu uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu”. Przepis ten działa również w stosunku do legitymacji, które straciły ważność na 30 dni przed wprowadzeniem ograniczeń. Analogiczne regulacje dotyczą ważności legitymacji doktoranckich.

W komunikacie na swej stronie internetowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podkreśliło, że informacje o nowych rozporządzeniach przekazane zostały do Ministerstwa Infrastruktury, wojewodów, marszałków województw, a także do banków, udzielających kredytów studenckich. Co najważniejsze, nie ma konieczności osobistego zjawienia się na uczelni, by prolongować ważność legitymacji.

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl/wMeritum.pl

REKLAMA

Komentarze