REKLAMA

Działacze pro-life zostali uniewinnieni! Pokazywali prawdę o aborcji!

Działacze pro-life zostali uniewinnieni! Pokazywali prawdę o aborcji!

Dwoje działaczy pro life zostało uniewinnionych przez Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju od zarzutu związanego z prezentowaniem przez nich plakatu antyaborcyjnego. Plakat przedstawiał zabite dziecko poczęte. Oskarżonych działaczy reprezentował Instytut na rzecz kultury prawnej „Ordo Iuris”. 

Przeciwko działaczom Fundacji Życie i Rodzina skierowany został do sądu wniosek o ukaranie. Zawierał on zarzut dopuszczenia się wybryku wywołującego zgorszenie w miejscu publicznym. Poszło o legalną pikietę z 26 lutego 2017 roku, na której wystawiono plakat ukazujący dziecko uśmiercone w wyniku aborcji.

REKLAMA

Sprawa trafiła na wokandę, a podczas rozprawy obwinieni mieli okazję wyjaśnić, że sposób jak i cel podejmowanych działań są zgodne z prawem. Prawnik Ordo Iuris i obrońca działaczy pro life mecenas Kacper Chołody przedstawił z kolei liczne orzeczenia sądów powszechnych, uniewinniających obwinionych lub umarzających postępowania w podobnych sprawach.

Pełnomocnik wskazał też na liczne kampanie społeczne posługujące się szokującymi środkami wyrazu. Począwszy od ukazywania ofiar wielkich ludobójstw (Holocuast, Rwanda, Kambodża, Wielki Głód, Katyń, Wołyń), przez akcje na rzecz bezpiecznej jazdy jednośladami pokazujące ofiary wypadków lub działania sprzyjające walce z nałogiem tytoniowym epatujące wizerunkiem zmian nowotworowych.

Jak poinformował Instytut Ordo Iuris, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju przychylił się do argumentacji obrony i uniewinnił działaczy pro life. Sąd uznał, że znamiona czynu nie zostały wypełnione. Uznał również, że zaprezentowania szokującego plakatu ukazującego prawdę o skutkach aborcji nie można uznać za wybryk.

pch24.pl

REKLAMA

Komentarze