REKLAMA

Dworczyk informuje o nowym zarażeniu w rządzie: Całe ministerstwo objęte kwarantanną

Dworczyk informuje o nowym zarażeniu w rządzie: Całe ministerstwo objęte kwarantanną

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował w piątek rano o nowym zarażeniu w polskim rządzie. W czwartek nadeszła potwierdzono pozytywny test na koronawirusa u jednego z wiceministrów rolnictwa. Z tego powodu całe ministerstwo objęto kwarantanną. Jest to drugi przypadek zarażenia u polskich władz po ministrze środowiska.

Doszło do kolejnego zarażenia w polskim rządzie. Michał Dworczyk poinformował, że jeden z wiceministrów rolnictwa otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Z tego powodu kwarantanną objęto cały resort – “W tej chwili sytuacja jest taka, że rada ministrów pracuje głównie zdalnie w trybie wideokonferencji, kontakty są ograniczane i to jest uzasadnione, ponieważ jeden z ministrów Michał Woś jest chory. Natomiast wczoraj okazało się, że jeden z wiceministrów rolnictwa również jest chory i w konsekwencji całe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa zostało poddane kwarantannie” – powiedział szef kancelarii premiera.

Brak obrazka

Zobacz także: Wszechpolacy rozpoczynają akcję #dzieki_za_wszystko – wyraź wdzięczność Polsko

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w tym momencie pracuje zdalnie oraz również jest objęty domową kwarantanną – “Kontakt z nim jest telefoniczny w trybie wideokonferencji. Dzisiaj, kiedy o 10.30 będziemy spotykać się na zespole zarządzania kryzysowego będzie kolejny raz z nami w trybie wideokonferencji. Tyle, że będzie pracował nie ze swojego resortu, a z domu” – poinformował Dworczyk.

“Nie znam szczegółów zarażenia. Po prostu mogę powiedzieć tyle, że wczoraj w godzinach wieczornych okazało się, że mamy taki kolejny przypadek, bo to jest kolejny przypadek w rządzie, osoby, która zachorowała. W konsekwencji całe kierownictwo ministerstwa rolnictwa musiało przejść na tryb pracy zdalny, ponieważ zostało objęte kwarantanną” – zakomunikował nie ujawniając nazwiska zarażonego.

W tym tygodniu minister środowiska Michał Woś poinformował, że wykryto u niego nowego wirusa. Został zbadany pod tym kątem, po tym jak okazało się, że u pracownika Lasów Państwowych – z którym się widział – wykryto koronawirusa. Test przeszedł pozytywnie i został objęty kwarantanną.

tvn24

REKLAMA

Komentarze