REKLAMA

Dwie byłe posłanki Kukiz’15 tworzą nową partię, która przyłącza się do Zjednoczonej Prawicy

Dwie byłe posłanki Kukiz’15 tworzą nową partię, która przyłącza się do Zjednoczonej Prawicy

Środowisko republikańskie będzie zjednoczone. Tworzymy własną partię i będziemy częścią Zjednoczonej Prawicy – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej posłanka Anna Maria Siarkowska. – Wejście do koalicji to szansa na zrealizowanie naszych marzeń, aby środowisko republikańskie było zjednoczone.

REKLAMA

Środowisko republikańskie będzie zjednoczone. Tworzymy własną partię i będziemy częścią Zjednoczonej Prawicy – poinformowała podczas dzisiejszej konferencji prasowej posłanka Anna Maria Siarkowska. – Wejście do koalicji to szansa na zrealizowanie naszych marzeń, aby środowisko republikańskie było zjednoczone.

Z istniejącego do tej pory koła poselskiego „Republikanie”, które z Siarkowską współtworzyły również Magdalena Błeńska i Małgorzata Janowska. Do nowej formacji przeszła również ta pierwsza.

Siarkowska, która do Sejmu dostała się z list Kukiza, ale opuściła klub Kukiz’15 i założyła koło poselskie Republikanie, w końcu maja ogłosiła iż Kukiz’15 skręca w lewo: opowiada się za przyjęciem imigrantów(i to nie żart) oraz za wyrzuceniem religii ze szkół. Nieuchronnie idą zmiany

Gdy odchodziła z Kukiz’15 tłumaczył swój krok w wywiadzie dla „Polskiego Radia”:

Rozstaliśmy się w dość dobrej atmosferze. To było pożegnanie z klasą. Z tego rodzaju rozstań nasza klasa polityczna może się uczyć. Ta decyzja została podjęta 16 grudnia, kiedy większość naszego klubu nie znalazła się na Sali Kolumnowej i nie głosowała – w ten sposób wspierając destrukcyjne działania opozycji sejmowej. Wówczas razem z posłem Rafałem Wójcikowskim podjęliśmy decyzję o wyjściu z klubu Kukiz’15.

Błeńska w wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu gdańskim. Startowała z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15, zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 9437 głosów. 10 czerwca 2016 r. współtworzyła Klub Republikański w Sejmie, zostając jego koordynatorem. 23 lutego b.r. wystąpiła z klubu poselskiego Kukiz’15, a następnego dnia współtworzyła koło poselskie „Republikanów”.

źródło:

Dziennik Narodowy
Polub fanpage Dziennik Narodowy na Facebooku
REKLAMA

Komentarze