Duże pieniądze od samorządów dla ruchów LGBT – alarmuje Ordo Iuris

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ ordoiuris.pl

Władze publiczne muszą uwzględniać – o czym przypomina Trybunał Konstytucyjny – potwierdzone w Konstytucji rozumienie rodziny „jako trwałego związku mężczyzny i kobiety nakierowanego na macierzyństwo i odpowiedzialne rodzicielstwo”. Mimo to finansują one z podatków przedsięwzięcia polityczne i ideologiczne próbujące to podważyć. Z tego powodu Instytut Ordo Iuris w swojej analizie ujawnił przykładowe mechanizmy wsparcia ze strony organów samorządu terytorialnego dla tego typu organizacji i inicjatyw.

POBIERZ ANALIZĘ

W kadencji 2014-2018 środowiska związane z ruchem LGBT otrzymywały wsparcie o różnorodnym charakterze ze strony organów samorządu terytorialnego na wszystkich poziomach. Polegało ono na przekazaniu środków finansowych, udostępnieniu lokali publicznych, czy objęciu honorowym patronatem inicjatyw podejmowanych przez te ruchy.

Gronkiewicz-Waltz o Warszawie: Zastałam drewnianą, a jest murowana

 

Przykładowo, władze samorządowe województwa mazowieckiego przekazały 25 tys. zł na organizację Parady Równości (23 proc. kosztów wydarzenia) i zostały jej „Platynowym Partnerem”. Prezydent Gdańska objął natomiast honorowym patronatem tamtejszy Marsz Równości. Oprócz tego, pod ,,pozorem” troski o osoby niepełnosprawne i starsze, uchwalono tam tzw. „Model na rzecz Równego Traktowania”, który wprowadza do życia społecznego Gdańska postulaty środowisk propagujących ideologię LGBT oraz gender, podważając przy tym prawo rodziców do zapewnienia dziecku wychowania zgodnego z ich przekonaniami. Z kolei w Poznaniu wsparcia finansowego udzielono Stowarzyszeniu Grupa Stonewall będącego organizatorem Marszu Równości w stolicy Wielkopolski. Inna tego typu sytuacja miała miejsce we Wrocławiu. Udział w tamtejszym Marszu Równości wzięła oficjalna przedstawicielka władz województwa dolnośląskiego Katarzyna Lubiniecka-Różyło – koordynator ds. równego traktowania w Urzędzie Marszałkowskim. Natomiast Zarząd Województwa Śląskiego w latach 2013-2018 zawarł 6 umów ze Stowarzyszeniem Tęczówka na łączną kwotę ponad 60 tys. zł. Organizacja ta zrzesza aktywistów LGBT i angażuje się w inicjatywy proaborcyjne.

,,Samorządy przeznaczają środki publiczne na wsparcie inicjatyw, które prezentują wzorce odmienne od przyjętych w polskim systemie prawnym. Beneficjentami stają się podmioty, które podważają regulacje dotyczące m.in. małżeństwa i rodziny, korzystając przy tym z pieniędzy rozdysponowanych przez samorządy. Często wsparcie otrzymują organizacje współuczestniczące w tworzeniu tzw. Marszów Równości. Zdarza się również, że proponowane przez nich wydarzenia odbywają się w lokalach publicznych, należących do samorządu” – komentuje Marta Kowalczyk z Centrum Analiz Instytutu Ordo Iuris.

 

Zobacz też.

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY