REKLAMA

Dr Szewko: “Przestańmy używać sformułowania uchodźca. To niemiecka propaganda” [WIDEO]

Dr Szewko: “Przestańmy używać sformułowania uchodźca. To niemiecka propaganda” [WIDEO]

O migrantach przy greckiej granicy, działaniach Turcji i szturmie imigrantów na Europę z Wojciechem Szewko rozmawiał Marek Matecki.

“W tej chwili mamy do czynienia z bardzo niebezpieczną sytuacją na granicy greckiej. Ładnie to podsumował rząd i to otwartym tekstem powiedziano, że to zagrożenie asymetryczne dla państwa greckiego. W tej chwili to jest tak, że tradycyjne konflikty odchodzą w niepamięć. W tej chwili najbardziej modny jest konflikt hybrydowy” – podkreśla dr Szewko.

Brak obrazka

Przypominamy, że dzięki działaniom Erdogana do greckiej granicy zbliża się fala imigrantów. Tysiące osób usiłują przedostać się stamtąd do Unii Europejskiej. Turcja zdecydowała się bowiem otworzyć swoje granice z UE w kierunku Grecji i Bułgarii, dając tym samym wolną drogę tysiącom imigrantów.

“Sformułowanie uchodźca to pozostałość niemieckiej propagandy”

“Prezydent Erdogan dzisiaj oficjalnie powiedział, że Trucja nigdy więcej nie stworzy żadnej bariery otworzy granice dla wszystkich tych, którzy chcą dostać się do Europy. Znaczy to, że turecka granica stała się przezroczysta dla imigrantów”

Jak zaznacza dr Szewko – “Przestańmy używać sformułowania uchodźca. To sformułowanie wąskie i określone prawnie. To pozostałości niemieckiej propagandy, kiedy to w 2015 roku wystarczyło powiedzieć, że jest się Syryjczykiem i od razu dostawało się azyl. Wszystkie media były czynnie zaangażowane, aby tuszować błąd Angeli Merkel”

Więcej o zbliżającym się kryzysem migracyjnym, planach Erdogana względem Europy i postawie Unii Europejskiej ws. działń Turcji w poniższym materiale Mediów Narodowych:

ZOBACZ TAKŻE: Szokujące bestialstwo w Strefie Gazy. Dr Szewko: To zezwierzęcenie [WIDEO]

REKLAMA

Komentarze