REKLAMA

Dr Sachajko: „Konopie siewne są rośliną bardzo dochodową” [WIDEO]

Dr Sachajko: „Konopie siewne są rośliną bardzo dochodową” [WIDEO]

O konopiach siewnych – czy pomagają, czemu Polacy z nich nie korzystają w studiu Mediów Narodowych dr Jarosław Sachajko: „Ta roślina jest bardzo dochodowa”.

„Konopie siewne to roślina, która jest znana i uprawiana od ośmiu tysięcy lat. Wyszła z Chin i z Chin dotarła do Polski. Potrafi urosnąć do pięciu metrów. Dzisiaj jest na nowo odkrywana” – mówi gość Mediów Narodowych.

REKLAMA

Dr Sachajko podkreśla w studiu MN, że konopie siewne były w Polsce bardzo popularne zarówno przed wojną, jak i po wojnie: „W latach 70. i 80. dotarła do Polski fala odrócenia się od konopii, ona wyszła ze Stanów Zjednoczonych. Połączono konopie siewne z konopiami medycznymi – mówiono o tym, że zwiększy się w ten sposób narkomania”.

„Konopie siewne są bardzo dochodowe”

Dr Jarosław Sachajko uważa, że konopie siewne pomogą wzbogacić się polskiemu rolnictwu: „Przychód rolnika wynikający wyłącznie od 15 do 17 tysięcy z hektara. Polskie rolnictwo mogłoby bardzo dużo zarobić – ale nie tylko rolnictwo, także nawet budownictw. Jest ono bardzo ekologiczne i bardzo zdrowie” – mówi w studiu MN poseł.

Więcej o konopiach siewnych oraz innowacyjnych rozwiązaniach dla polskiego rolnictwa w poniższym materiale Mediów Narodowych:

REKLAMA

Komentarze