REKLAMA

Dr Józwiak: „WHO to organizacja stricte polityczna” [WIDEO]

Dr Józwiak: „WHO to organizacja stricte polityczna” [WIDEO]

„WHO to organizacja stricte polityczna” – przyznał na antenie Mediów Narodowych dr Bartosz Józwiak, prezes Unii Polityki Realnej

REKLAMA

„Światowa Organizacja Zdrowia od dłuższego czasu nie zajmowała się dbaniem o zdrowie i życie obywateli społeczności międzynarodowej, a jedynie propagowaniem lewicowej ideologii” – podkreślił były poseł VIII kadencji. Gość MN zaznaczył, że obecny przewodniczący WHO ma komunistyczną przeszłość oraz był wielokrotnie oskarżany o ukrywanie epidemii cholery w Etiopii. Według dr Józwiaka taka sytuacja zupełnie nie przeszkadzała Stanom Zjednoczonym, dopóki nie wybuchła globalna epidemia COVID-19 w lutym br. Prezes UPR stanął jednakże w obronie WHO, mówiąc, że nie wzywała ona do tak drakońskich ograniczeń swobód obywatelskich tudzież zamykania gospodarek.

„Szary nosorożec nas staranował, bo nie zrobiliśmy nic, żeby się przed nim ochronić” – stwierdził były poseł na Sejm

Dr Józwiak skłania się ku tezie, iż epidemia COVID-19 to zjawisko wcześniej już dobrze znane, ale konsekwentnie ignorowane na najwyższych szczeblach wśród globalnych elit. „Dwuznaczne wypowiedzi Billa Gatesa sprzed lat, raporty amerykańskich dyplomatów z Chin oraz embargo na badania nad koronawirusami od 2014 roku są poważnymi przesłankami do tego, aby sądzić, że „świat” od dłuższego czasu wiedział co się dzieje.”

Premier Morawiecki jest świetnie przygotowany PR-owo, ale z jego słów niewiele wynika” – przyznał gość MN

Prezes UPR ma bardzo sceptyczne nastawienie do propozycji odmrażania życia społeczno-gospodarczego przez Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Ministra Łukasza Szumowskiego. „Najlepszym przykładem tzw. odmrażania gospodarki jest otwarcie hoteli zaraz po weekendzie majowym, tak aby ich właściciele nie zarobili podczas dni wolnych dla obywateli”. Dr Józwiak wskazał na branżę gastronomiczną oraz usługową jako priorytetowe do odmrożenia. Nasz gość skrytykował również pomysł Minister Jadwigi Emilewicz o przejmowaniu prywatnych firm przez państwo, wzorem Niemiec. Ponadto, były poseł wskazał na szereg błędów i niekonsekwencji rządu Prawa i Sprawiedliwości w związku z  nadchodzącymi wyborami prezydenckimi w formule korespondencyjnej: „Jestem przekonany, że te wybory nie będą spełniały wszystkich zasad konstytucyjnych”.

Więcej w materiale poniżej:

REKLAMA

Komentarze