REKLAMA

Dorn: Wysokie szanse Konfederacji na dostanie się do parlamentu

Dorn: Wysokie szanse Konfederacji na dostanie się do parlamentu

Były polityk Prawa i Sprawiedliwości oraz były bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, Ludwik Dorn wysoko ocenia szansę Konfederacji na dostanie się do polskiego parlamentu. Uważa on również, iż to narodowo-wolnościowe ugrupowanie, będzie wpływać mocno na polską scenę polityczną.

W obszernym wywiadzie dla „Polska The Times”, który ukazał się w sobotę – były polityk Prawa i Sprawiedliwości oraz współpracownik Jarosława Kaczyńskiego powiedział, że Konfederacja ma wysokie szanse na przekroczenie progu wyborczego – „Nie tylko się liczy, ale ma duże szanse na to, że przekroczy próg wyborczy” – tak odpowiedział na pytanie redaktora o ich szanse wyborcze.

Brak obrazka

Zobacz także: Roty Niepodległości proszą o wsparcie: Tylko dzięki Wam możemy działać dla Polski

Ludwik Dorn podpiera swoje przewidywania faktem, iż w najbliższych wyborach zabraknie ugrupowania Pawła Kukiza, które według niego ukierunkowane jest na podobny elektorat co Konfederacji.

REKLAMA

„Może sprawić, że bezwzględnej większości nie będzie mieć ani PiS, ani podzielona na trzy bloki opozycja. Każda ze stron będzie potrzebować układu z Konfederatami – choćby po to, żeby wybrać marszałka Sejmu” – stwierdził były czołowy polityk PiS.

Uważa on również, iż Konfederacja wraz z Lewicą może sprawić w tych wyborach niespodziankę i poczuć się wygranymi – „Kompletnie nie wiadomo, czego się po nich spodziewać, natomiast notowania mają całkiem dobre, powyżej 5 proc. Mogą być jednymi z wygranych tych wyborów”.

Kresy/Polska The Times

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze