REKLAMA

Skandaliczna decyzja Trzaskowskiego – obcina pomoc dla niepełnosprawnych

Skandaliczna decyzja Trzaskowskiego – obcina pomoc dla niepełnosprawnych

Kolejna skandaliczna decyzja Trzaskowskiego – prezydent Warszawy zdecydował się obciąć fundusze na pomoc dla niepełnosprawnych. „To całkowicie niezrozumiałe’ – komentują warszawscy radni.

„Prezydent Warszawy znalazł pieniądze na projekty takie jak Tramwaj Różnorodności i hostel LGBT, a na godną opiekę nad osobami niepełnosprawnymi środków nie ma. To całkowicie niezrozumiałe” – komentował dla „GPC” warszawski radny Tomasz Herbich.

Czytaj również: Niebezpieczne pomysły prezydenta Trzaskowskiego – Ordo Iuris interweniuje

Gazeta wylicza, że ratusz zdecydował nie tylko na zmniejszenie liczby godzin opiekunów, ale także (według danych zawartych w uchwałach budżetowych) drożej wyceniono usługi usług opiekuńczych. Oznacza to, że kosztem zwiększenia stawki obcięto pomoc dla niepełnosprawnych.

Decyzja Trzaskowskiego jest negatywnie oceniania przez opozycyjnych radnych – „Te działania są całkowicie niezrozumiałe. One wynikają ze źle napisanego budżetu. Prezydent Trzaskowski skupił się na sprawach związanych z mniejszością LGBT, natomiast w żaden sposób nie skupia się na naprawie problemów związanych z deficytem w tych sprawach, które są konieczne” – podkreśla Herbich.

„Na to się nie godzimy i będziemy wyjaśniali sprawę” – obiecują radni. Dzisiaj ma się odbyć w tej sprawie posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny,.

Przypominamy, że niedawno prezydent podpisał Warszawską Kartę LGBT+Mimo, że Instytut Ordo luris wykazał iż w dokumencie znajdują się liczne stwierdzenia budzące wątpliwości z punktu widzenia ich zgodności z prawem, dotyczące m.in. oświaty i działalności przedsiębiorców, Trzaskowski zdecydował się przeznaczyć pieniądze warszawskich podatników na kontrowersyjny pomysł.

REKLAMA

Komentarze