REKLAMA

Czeski sąd: niektóre obostrzenia nielegalne. Odmrożenie szybsze niż zakładano

Czeski sąd: niektóre obostrzenia nielegalne. Odmrożenie szybsze niż zakładano

Czeski sąd uznał, że niektóre restrykcje wprowadzone przez ministra zdrowia w związku z koronawirusem, są nielegalne. Zdaniem sądu, ograniczenie wolności obywatelskich powinno być wprowadzane przez cały rząd. Gabinet Andreja Babisza zdecydował o otwarciu granic i zwiększeniu liczby osób, które mogą się gromadzić.

REKLAMA

Osoby pracujące i uczące się w Czechach mogą swobodnie przekraczać granice. Warunkiem jest posiadanie ważnego testu stwierdzającego brak koronawirusa. Obywatel Czech, który będzie chciał wrócić do kraju, a nie był badany, zostanie skierowany na dwutygodniową kwarantannę.

Czeski rząd zdecydował też o szybszym zdejmowaniu kolejnych obostrzeń. Od poniedziałku będą działać sklepy o powierzchni powyżej 2500 m kw. Otwarte zostaną też m.in. szkoły jazdy, siłownie, ogrody zoologiczne i biblioteki.

Ordo Iuris pozywa Sikorskiego. NaTemat.pl publikuje sprostowanie

Zwiększono również liczbę osób, które mogą gromadzić się w jednym miejscu. Od teraz będzie to 10 osób (do tej pory 2). W zgromadzeniach religijnych będzie mogło uczestniczyć 15 osób.

W Czechach w ostatnich dniach notowane są najniższe przyrosty liczby zakażonych od ponad miesiąca. Wczoraj poinformowano o 55 nowych przypadkach. W całym kraju zakażonych zostało nieco ponad 7 tys. osób.

REKLAMA

Komentarze