REKLAMA

Czarnoskóry raper uznał się za kobietę, pobił rekord i… został mężczyzną

Czarnoskóry raper uznał się za kobietę, pobił rekord i… został mężczyzną

Urodzony w Southampton 32-letni czarnoskóry raper Zuby uznał się za kobietę, pobił z marszu rekord w podnoszeniu ciężarów kobiet i z powrotem uznał się za mężczyznę.

„Podczas bicia rekordu byłem kobietą. Nie bądźcie fanatykami” – tłumaczy się raper. Jak sam twierdzi, pobił rekord nawet się do tego nie przygotowując.

https://twitter.com/delestoile/status/1105463263993696257

Raper chciał pokazać, że istnieje spory problem w świecie sportu – jego przypadek miał zademonstrować, że sportowcy płci męskiej nie powinni konkurować z kobietami. To samo tyczy się określenia „trzecia płeć”.

Granice absurdu czy łamanie prawa w Wielkiej Brytanii?

Niedawno w Wielkiej Brytanii rząd odrzucił kandydaturę lekarza na stanowisko biegłego rządowego Departamentu Emerytów i Niepełnosprawnych, ponieważ nie chciał zrezygnować z chrześcijańskiego poglądu, że płeć ma charakter genetyczny i biologiczny. 

Doktor David Mackereth przepracował 26 lat w publicznej służbie zdrowia, ale nie może zostać zatrudniony na stanowisku biegłego rządowego Departamentu Emerytów i Niepełnosprawnych, jeżeli nie przestanie uznawać płci jako cechy biologicznej. Powinien uznawać taką płeć człowieka, jaką on sam się określi.

Czytaj również: Niemiecki Bundestag uchwalił ustawę wprowadzającą „trzecią płeć”

Lekarz otrzymał ultimatum. Albo zmieni swoje poglądy, albo będzie musiał zrezygnować z oferowanej mu pracy. David Mackereth wybrał drugą opcję. „Po pierwsze, nie możemy mówić o tym, w co wierzymy. Po drugie, mój przypadek pokazuje, że nie możemy nawet myśleć o tym, w co wierzymy. Na koniec, nie możemy bronić tego, w co wierzymy” – dodał.

dailymail.co.uk
REKLAMA

Komentarze