REKLAMA

Czarnobyl: ogień blisko składu odpadów promieniotwórczych

Czarnobyl: ogień blisko składu odpadów promieniotwórczych

Trwa wielki pożar w strefie wokół nieczynnej elektrowni w Czarnobylu. Ogień cały czas się rozprzestrzenia, dotarł już do miasta Prypeć. Jest w pobliżu działającej elektrowni atomowej i składów z odpadami promieniotwórczymi.

REKLAMA

Ogień w pobliżu Czarnobyla płonie od 4 kwietnia. Według Jarosława Jemalienenki, Prezesa Stowarzyszenia Czarnobylskich Przewodników, „sytuacja jest krytyczna”.

Sytuacja jest krytyczna. Strefa płonie. Miejscowe władze meldują, że wszystko jest pod kontrolą, ale w rzeczywistości ogień gwałtownie obejmuje nowe terytoria – napisał na Facebooku.

Dzisiaj Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pamiętamy o ofiarach

Teraz ogień dotarł do Prypeci i jest dwa kilometry od składów radioaktywnych odpadów „Pidlisnyj”, gdzie znajdują się najbardziej wysokoaktywne odpady radioaktywne z całej czarnobylskiej strefy, i od samej Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej – zaznaczył Jemalienenko.

W strefie czarnobylskiej trwa akcja gaśnicza. Jak poinformowały władze Ukrainy, główne działania są realizowane w pobliżu miejscowości Nowyj Myr. Do pożaru doszło w wyniku podpalenia trawy i śmieci przez 27-letniego mężczyznę.

REKLAMA

Komentarze