REKLAMA

Czarne chmury nad PO w Warszawie. Zaniedbania Hanki, rozpad koalicji

Czarne chmury nad PO w Warszawie. Zaniedbania Hanki, rozpad koalicji

Nieciekawa sytuacja Platformy Obywatelskiej w Warszawie. „Hanna Gronkiewicz-Waltz jest winna zaniedbań”, rozpadła się koalicja z MJN.

Wraca temat reprywatyzacji w Warszawie. Według raportu komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz jej zaplecze polityczne, a więc politycy związani z Platformą Obywatelską, są winni zaniedbań. Według liczącego prawie 900 stron raportu Warszawa straciła ponad miliard złotych.

Brak obrazka

Na ten moment jest to oczywiście nieformalny akt oskarżenia. Hanna Gronkiewicz-Waltz musiała sobie zdawać sprawę z wydarzeń, którą medialnie określa się „dziką reprywatyzacją”. Traciło na tym miasto, a przede wszystkim zwykli mieszkańcy Warszawy. To jednak nie jedyne problemy warszawskich polityków związanych z Platformą Obywatelską. Coraz bardziej negatywnie oceniany jest też nowy prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

ZOBACZ TAKŻE: Znowu szkalują Polaków w Izraelu. „Polacy wyjechali na wakacje”

Rozpadła się także koalicja Platformy Obywatelskiej z ruchem miejskim Miasto Jest Nasze. Działacze MJN tak tłumaczą swoje rozstanie z Platformą: „Występowały próby nepotyzmu oraz upartyjniania instytucji samorządu”. „Obietnice kierujących warszawską Platformą Marcina Kierwińskiego i Jarosława Szostakowskiego są warte mniej niż papier, na którym zostały podpisane” – dodają.

Brak obrazka
REKLAMA

Komentarze