REKLAMA

Conte nie został rozpoznany:  „Premier Włoch jest za mało medialny”

Conte nie został rozpoznany: „Premier Włoch jest za mało medialny”

Premier Włoch Giuseppe Conte nie został rozpoznany przez jedną z hostess na Salonie Meblowym odbywający się w Mediolanie. Poprosiła, aby nie dotykał wystawionej rzeczy na przy stoisku. Sam skwitował sytuację rozbawieniem na twarzy.

W stolicy Lombardii odbywa się największy na świecie Salon Meblowy. W tym roku jest to 58. edycja. Pojawił się na nim również sam premier Włoch Giueseppe Conte. Jest nim od niespełna roku, gdy jego ugrupowanie wygrało przyspieszone wybory parlamentarne i weszło w koalicję z Legą.

REKLAMA

Czytaj więcej: Atak ekoterrorystów w Polsce. 20 tysięcy złotych za schwytanie sprawców

Chodząc po pawilonie i przyglądając się wystawionym eksponatom tj. meblom i aranżacjom wnętrz, dostrzegł interesującą lampę – „Proszę nie dotykać!” – powiedziała do niego hostessa.

Nie zdawała sobie ona sprawy kogo w tym momencie stanowczo upomina. Po wyjaśnieniu jej, że to premier Włoch, jasno zakomunikowała, że go nie rozpoznała. Dodała także, że otrzymała polecenie, by nie pozwalać zwiedzającym na dotykanie eksponatów. Cała sytuacja wywołała uśmiech u Conte.

Media przypomniały przy okazji, że Giuseppe Conte odkąd został premierem, często ironizował z powodu nadmiernej obecności w mediach dwóch wicepremierów, liderów koalicji Matteo Salviniego i Luigiego Di Maio, w wyniku czego on pozostaje na uboczu i jest mało rozpoznawalny.

tvp.info

REKLAMA

Komentarze