REKLAMA

Codzienna praca Straży Granicznej [WIDEO]

Codzienna praca Straży Granicznej [WIDEO]

Redaktor Mediów Narodowych Michał Jelonek udał się do placówki Straży Granicznej w Stuposianach w Bieszczadach. Tematem dokumentu było zapoznanie się z codziennym wyzwaniem pracowników ze Straży Granicznej.

REKLAMA

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Bieszczadach ze względu na ukształtowanie terenu patrolują granice odpowiednimi pojazdami lub na pieszo.

„To jest przede wszystkim fizyczna ochrona granic. Funkcjonariusze SG korzystają ze sprzętu lub patrolują na pieszo. Ze względów bezpieczeństwa patrole odbywają się w parach” – powiedziała przedstawicielka SG w Stuposianach.

Zobacz także: Barański: Dywersja w Kościele – spiski przeciw Kościołowi [WIDEO]

„Największe niebezpieczeństwo grozi nam pd strony dzikich zwierząt. Zdarza się sytuacje, gdzie osoby nielegalnie przekraczają granicę, które głównie zajmują się przemytem” – podkreśliła.

Ze względu na bliskość do Ukrainy odbywają się cyklicznie wspólne patrole – „Współpracujemy z strażnikami ukraińskimi. Regularnie odbywają się wspólne patrole. Ze względów bezpieczeństwa odbywają się one tylko po stronie polskiej. Przed zawirowaniami na Ukrainie miały miejsce również patrole po stronie ukraińskiej”.

Cały wywiad w materiale poniżej:

REKLAMA

Komentarze