REKLAMA

Co wyborcy wiedzą o Jarosławie Kaczyńskim? Zobacz, co mówił

Co wyborcy wiedzą o Jarosławie Kaczyńskim? Zobacz, co mówił

Jako że zbliżają się wybory do europarlamentu, warto przypomnieć wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego – wypowiedzi, które jego wyborcom się nie spodobają!

Dziś Europa to Unia Europejska” – kończył jedno ze swoich wystąpień, na konwencji PiS, Jarosław Kaczyński. Zdziwieni? Zapewne młodsze pokolenie nie pamięta, ale prezes PiS wzywał do głosowania na TAK w referendum akcesyjnym – zachęcał razem z PO, SLD, PSL. Na szczęście spot partii rządzącej jest jeszcze dostępny w serwisie YouTube:

REKLAMA

Ostatnio głośno się zrobiło w internecie, gdy Robert Winnicki udzielił wywiadu dla portalu Onet.pl – skrytykowały go anonimowe konta, związane “ideologicznie” z rządzącą partią. Wiele osób i trolli zarzucało prezesowi Ruchu Narodowego, że nie należy chodzić do niemieckich mediów, a taki czyn to wręcz zdrada.

Oczywiście, Patryk Jaki i inni politycy powiązani ze “Zjednoczoną Prawicą” mogą chodzić gdzie chcą, ponieważ są z ZP – co wolno wojewodzie…

Jeśli dla takich osób to nie wystarczy jako kontrargument, warto przypomnieć, że Jarosław Kaczyński nie ma nic przeciwko temu, żeby chodzić do fundacji Sorosa i tam próbować straszyć narodowcami i patriotyczną lewicą. Używam celowo uproszczenia, że LPR w tamtych latach to narodowcy, a Samoobrona to patriotyczna lewica:

W 2002 roku radykałowie otrzymali w wyborach przeszło 30 procent. W tej chwili ich notowania są nieco mniejsze. Ale jeżeli w Polsce dojdzie do sytuacji, w której połączą swoje siły, nie w jakiejś rewolucji, nie w wystąpieniach ulicznych, w wielkich strajkach, tylko przy urnie wyborczej, całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi, dwie wielkie grupy społeczeństwa, to będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna) i rozwścieczonych swoim losem postkomunistów.
Podkreślam raz jeszcze: istnieje niebezpieczeństwo zdobycia władzy w Polsce przez radykałów. Wszystkim, którzy zalecają heroiczną drogę walki o przemiany gospodarcze w Polsce, radziłbym wziąć to pod uwagę.

Warto też zwrócić uwagę na to, że Jarosław Kaczyński i Piotr Gliński w 2013 roku dziękowali Fundacji Batorego za dialog i prodemokratyczne postawy. Jest też nagranie z konferencji prasowej na tle loga fundacji, którą zakładał Georg Soros:

O Rosji źle lub wcale, tak samo o komunistach, ale nie przeszkadzało to Kaczyńskiemu w imprezowaniu z ambasadorem Rosji w 1989 roku, o czym wspomina w swojej autobiografii.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie wypowiadał się o myśli Dmowskiego, jako “nic specjalnego” czy nic wielkiego – zadawał się za to z osobami o poglądach daleko odbiegających od prawicy czy centrum. Wpływ na niego miał Jan Józef Lipski, który napisał paszkwil na Obóz Narodowo-Radykalny. Lipski był lewicowcem i członkiem masonerii, o czym Kaczyński wiedział – bywał u niego w domu wielokrotnie. Tak ważnym człowiekiem był dla prezesa PiS, że przemawiał później na jego pogrzebie, a jego brat nadał mu nawet Order Orła Białego…

Wyborcy PiS mało wiedzą o prezesie i politykach jego partii. Gdyby ludzie o prawicowych poglądach bardziej zainteresowali się środowiskiem obecnej władzy, to z pewnością zastanowiliby się, zanim by oddali głos na Zjednoczoną Prawicę.

Źródła:
Jarosław Kaczyński, „O naprawie Rzeczypospolitej” Wykład wygłoszony w Fundacji im. Stefana Batorego w dniu 14.02.2005
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Fragment: https://web.facebook.com/konradsmuniewski/videos/1973088049413192/
Całość: https://www.youtube.com/watch?v=xmwwxcEAeoQ
Jarosław Kaczyński, Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC

REKLAMA

Komentarze