REKLAMA

Co Brytyjczycy wiedzą o Bożym Narodzeniu? Szokujące wyniki badania

Co Brytyjczycy wiedzą o Bożym Narodzeniu? Szokujące wyniki badania

Pracownia OnePoll przeprowadziła wśród Brytyjczyków badania wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia. Wyniki dla wielu z nas mogą wydawać się szokujące. Okazuje się, że większość badanych nie znają podstawowych faktów związanych z nadchodzącymi Świętami.

REKLAMA

Sondaż przeprowadził instytut OnePoll na zlecenie hotels.com. Z badania wynika, że ponad 40 proc Brytyjczyków nie wie, że Święta Bożego Narodzenia mają związek z Chrystusem. Aż 50 proc. respondentów nie ma pojęcia, jaką rolę w tym wydarzeniu odegrał archanioł Gabriel.

Wyniki badania pokazują, że większość badaych kojarzy Boże Narodzenie bardziej ze Świętym Mikołajem, niż z Jezusem. Aż 37 proc. ankietowanych nie wiedziało również, że Maryja i Józef mają związek z narodzinami Jezusa.

20 proc. Brytyjczyków myli Wielkanoc z Bożym Narodzeniem

Jednym z najbardziej szokujących aspektów badania jest jednak brak odróżnienia symboliki poszczególnych świąt. Aż 20 proc. respondentów uznało, że Jezus urodził się… w Wielkanoc. To właśnie ta grupa ankietowanych nie potrafiła odróżnić Świąt Bożego Narodzenia od Świąt Wielkiej Nocy.

Co chcielibyśmy dostać na prezent w 2018?

Allegro wraz z firmą badawczą Mobile Institute przeprowadziło badanie na temat ulubionych prezentów Polaków. Pod lupą znalazły się zarówno ogólne zwyczaje zakupowe, jak i zakupy w poszczególnych kategoriach. Dzięki połączeniu wyników badań i realnych danych z Allegro powstało kompleksowe zestawienie naszych prezentowych upodobań.

Na prezent Polacy chcieliby dostać kolejno: coś z elektroniki (24%) i produkty związane z hobby (23%). Jeśli chodzi o produkty związane z hobby, mamy największy rozdźwięk pomiędzy tym, co Polacy dostają, a co chcieliby otrzymać. Kosmetyki chce dostać co czwarty, a książki lub e-booki – co piąty badany. Pieniądze także zainteresowały 20% osób. To znacznie więcej niż zamierza je podarować. O smartfonie marzy 18% badanych, a o smart zegarku 16%. Są to bardzo podobne wskazania co 2 lata temu. Polaków interesują także dodatki modowe, jak biżuteria, zegarek, czy konkretna torebka lub buty. Z elektroniki zdecydowanie chcielibyśmy otrzymać nowy smartfon lub smart zegarek. W tym roku po raz pierwszy pojawiły się też wskazania na dobre książki jako wymarzony prezent. Niektórzy sugerują konkretne pozycje i autorów, np. Stephena Kinga.

DORZECZY / WMERITUM

REKLAMA

Komentarze