REKLAMA

Chory na koronawirusa Brytyjczyk wyzdrowiał wcześniej zarażając 11 osób

Chory na koronawirusa Brytyjczyk wyzdrowiał wcześniej zarażając 11 osób

Podczas styczniowego pobytu w Singapurze, Brytyjczyk zaraził się koronawiruem. W drodze do swojego kraju, zatrzymał się we francuskim kurorcie narciarskim. Tam chory Brytyjczyk zaraził kilkanaście innych osób i wrócił do kraju, gdzie przebywa obecnie w szpitalu.

Brytyjczyk Steve Walsh z miejscowości Hove w południowej Anglii podczas pobytu w Singapurze zaraził się koronawirusem. Chory mężczyzna nie będąc świadomym ze swojego stanu zdrowia poleciał na wypoczynek do francuskiego kurortu narciarskiego Les Contamines-Montjoie.

Brak obrazka

Zobacz także: Nastoletnia Ukrainka zastrzeliła instruktora po sprzeczce z chłopakiem

Tam, Brytyjski przedsiębiorca zaraził inne osoby. Lekarze łączą z nim pięciu chorych z francuskiego kurortu, pięciu rodaków w tym dwóch członków z personelu medycznego, a także z jednym Brytyjczykiem, który z kurortu wyleciał na Majorkę i tam obecnie przebywa w szpitalu.

Steve Walsh jest trzecim zanotowanym przypadkiem w Wielkiej Brytanii chorym na koronawirusa z Wuhan. Wcześniej zarejestrowano dwóch Chińczyków, którzy przebywali w Zjednoczonym Królestwie na urlopie.

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło specjalny stan w kraju, który uprawnia rząd do podjęcia wszelkich działań w walce z jego dalszym rozprzestrzenianiem się. Obywatele mogą być poddawani przymusowej kwarantannie.

Zrzutka na organizacje Marszu Żołnierzy Wyklętych

rmf24

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze