REKLAMA

Chorwacka telewizja przeprasza za kłamstwa na temat marszu rządowego i pluje na Marsz Niepodległości

Chorwacka telewizja przeprasza za kłamstwa na temat marszu rządowego i pluje na Marsz Niepodległości

REKLAMA

Po interwencji polskiej ambasady w Zagrzebiu chorwacka telewizja publiczna HTV przeprosiła za kłamliwe informacje na temat rządowego marszu „Dla Ciebie Polsko”. Przeprosin pod adresem Marszu Niepodległości zabrakło…

Przeprosiny przeczytał przed kamerami prowadzący główne wydanie wiadomości stacji HTV, który powiedział, że do niedzielnego wydania zakradł się błąd, spowodowany wykorzystaniem niesprawdzonych źródeł i skracaniem wiadomości.

Na czele pochodu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę szli najwyżsi przedstawiciele państwa, którzy przez nasz błąd zostali pokazani jako uczestnicy innego marszu, w którym brali udział przedstawiciele skrajnej prawicy. Oba pochody były rozdzielone policyjnym kordonem. W podpisie do materiału o marszu niezgodnie z prawdą powiedzieliśmy, że mowa o zgromadzeniu nacjonalistów. Jeszcze raz przepraszamy- powiedział prowadzący wiadomości Goran Brozović.

Czytaj także: Marsz Niepodległości zgodny z prawem – sprawozdanie obserwatorów Ordo Iuris

HTV wyemitowała w niedzielnym dzienniku materiał przedstawiający marsz „Dla Ciebie Polsko“ oraz fragmenty przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy. Podano informację, iż chodzi tu o zgromadzenie ekstremistów, którzy domagają się czystej etnicznie Polski.

Na materiał natychmiast zareagował ambasador Polski w Chorwacji Andrzej Jasionowski, który zwrócił się do stacji z żądaniem sprostowania nieprawdziwych informacji.

REKLAMA

W państwowym marszu pod hasłem „Dla Ciebie Polsko“ wzięli udział polski prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele rządu i Wojska Polskiego. Ani jednym słowem nie wspomnieliście, że marsz zorganizowały władze polskie- pisał Jasionowski.

W pochodzie wzięło udział około 250 tys. ludzi z całej Polski, a wśród nich rodziny z dziećmi, weterani wojenni oraz cywilni uczestnicy walk o wyzwolenie spod okupacji niemieckiej, którzy w czasie II wojny światowej walczyli z faszyzmem i nazizmem. Byłbym wdzięczny, gdyby Państwo skorygowali te informacje- dodał.

Prawda, 11 listopada w Warszawie przeszły dwa marsze. Dlaczego jednak Jasionowski liczbę 250 tys. uczestników przypisuje marszowi rządowemu…?

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze