REKLAMA

Chiny proszą UE o pomoc. Pilnie potrzebują zaopatrzenia medycznego

Chiny proszą UE o pomoc. Pilnie potrzebują zaopatrzenia medycznego

Chiny proszą UE o pomoc. Pilnie potrzebują zaopatrzenia medycznego. Premier ChRL Li Keqiang rozmawiał w tej sprawie z szefową KE Ursulą von der Leyen.

Premier w rozmowie z unijnymi politykami podkreślał, że Chiny są gotowe do walki z epidemią, potrzebują jednak pomocy w zakresie zaopatrzenia medycznego – chiński polityk wyraził nadzieję, że Unia Europejska pomoże w zakupie zaopatrzenia od państw UE.

Brak obrazka

„Chiny są gotowe do zwiększenia wymiany informacji i poszerzenia współpracy ze społecznością międzynarodową, w tym z Unią Europejską, by powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa” – powiedział na spotkanie premier ChRL Li Keqiang.

Wirus, o którym już tutaj wielokrotnie informowaliśmy, zabił już około 170 ludzi. Zarażonych jest prawie osiem tysięcy. Głównie są to Chińczycy. To w Chinach, konkretniej w Wuhan, jest źródło problemu. Do tej poza Chinami nie ma ofiar śmiertelnych, ale wirus jest już w wielu krajach.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus atakuje. Rosjanie zamykają swoją granicę z Chinami

Ostatnio dotarł do Europy, we Francji i w Niemczech jest już po kilka przypadków. W kolejnych kilkudziesięciu krajach zgłoszono potencjalne przypadki zachorowań, także w Polsce.

REKLAMA

Komentarze