REKLAMA

Chiny pomogą Polsce w walce z koronawirusem. Prześlą testy i środki ochronne

Chiny pomogą Polsce w walce z koronawirusem. Prześlą testy i środki ochronne

To Chiny, a nie Unia Europejska okazują się być największym sprzymierzeńcem Polski w walce z koronawirusem. Chińczycy przekażą nam testy i środki ochronne.

REKLAMA

Chińska Republika Ludowa przekaże Polakom kilkadziesiąt tysięcy sztuk środków ochronnych i 10 tys. testów wykrywających COVID-19. O pomocy poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Mimo że w Chinach nie zakończono walki z koronawirusem, zdecydowano okazać solidarność z Polską i wspomóc nasz kraj dostawą testów na wykrywanie obecności COVID-19 oraz środków zabezpieczenia medycznego.

Co dokładnie otrzyma nieodpłatnie Polska? 0 tys. testów wykrywających COVID-19, 20 tys. maseczek N-95, zgodnych ze specyfikacją i standardami UE, 5 tys. kombinezonów ochronnych, 5 tys. gogli medycznych, 10 tys. jednorazowych rękawiczek medycznych oraz 10 tys. okryć na buty. Środki zostaną przeznaczone na potrzeby polskich placówek medycznych.

Tymczasem pod koniec stycznia to Chiny prosiły UE o pomoc – Premier ChRL, Li Keqiang Premier w rozmowie z unijnymi politykami podkreślał, że kraj jest gotowy do walki z epidemią, Chińczycy potrzebują jednak pomocy w zakresie zaopatrzenia medycznego – chiński polityk wyraził nadzieję, że Unia Europejska pomoże w zakupie zaopatrzenia od państw UE.

REKLAMA

Komentarze