REKLAMA

Cena prądu w górę o 19,5 procent. To już kolejne drastyczne podwyżki dla Polaków

Cena prądu w górę o 19,5 procent. To już kolejne drastyczne podwyżki dla Polaków

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził spółce PGE Obrót taryfę na sprzedaż do gospodarstw domowych energii elektrycznej. Nowa taryfa przewiduje, że cena prądu wzrośnie o 19,5-procent.

To nie pierwsze podwyżki, które czekają Polaków w nowym roku. W górę poszła nie tylko cena prądu. Kolejne podwyżki będą czekały kierowców – tym razem w górę ceny diesla i autogazu. I tak za litr najpopularniejszej z benzyn (Pb95) zapłacimy od 4,91 do 5,02 zł, za diesla 5,03-5,14 złotych za litr oraz od 2,29 do 2,37 za litr autogazu.

REKLAMA

Gminy zapowiedziały także wzrost opłat za usługi komunalne. Mieszkańcy wielu polskich miast zapłacą więc również więcej za wywóz śmieci. Tymczasem przeciętna polska rodzina już płaci 3 tys. zł rocznie na usługi komunalne. Podwyżki wymusza oprócz zmian w prawie także sytuacja na rynku odpadowym.

Zdrożeje również alkohol i wyroby tytoniowe. Nowa zmiana podwyższa stawki akcyzy na alkohol etylowy i wyroby tytoniowe o 10 proc.: „Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie zmian w ustawie (…) o podatku akcyzowym (…), których głównym celem jest realizacja działań w obszarze podatków.”

REKLAMA

Komentarze