REKLAMA

Cejrowski ostro o Konfederacji: „powinna zmienić debilną decyzję”

Cejrowski ostro o Konfederacji: „powinna zmienić debilną decyzję”

Ogłoszenie przez liderów Konfederacji decyzji o nie popieraniu nikogo w II turze wyborów spotkało się z krytyką wielu osób w tym Wojciecha Cejrowskiego.

REKLAMA

Sławny podróżnik o prawicowych poglądach w mocnych słowach skrytykował decyzję Konfederacji o nie udzielaniu poparcia Andrzejowi Dudzie jak i Rafałowi Trzaskowskiemu. Wynika to z faktu, iż obie partie prowadziły do tej pory bardzo wrogą narrację w stosunku do ugrupowania, a także postulaty Konfederacji zawsze były im obce. Według podróżnika wynik Bosaka może być użyty na Andrzeju Dudzie, aby przegłosować pewne ustawy – w tym wypadku ustawę przeciwko aborcji. Wojciech Cejrowski opublikował swój wpis na Twitterze, gdzie umieścił także wpis Kai Godek, twarzy ruchu pro-life, gdzie liderka przeciwników aborcji nawoływała do wykorzystania poparcia Konfederacji w tym właśnie celu.

Na kogo zagłosują konfederaci?

Rada Liderów Konfederacji opublikowała komunikat o treści: „Rada Liderów Konfederacji gratuluje wyników i dziękuje Krzysztofowi Bosakowi, sztabowi naszego kandydata oraz wszystkim środowiskom, działaczom i sympatykom za wielomiesięczne zaangażowanie w kampanię wyborczą… [Konfederacja] zachęca swoich sympatyków do głosowania zgodnego z własnym sumieniem i rozumem”. Dlatego też o poparcie wyborców Konfederacji walczy zarówno Andrzej Duda jak i Rafał Trzaskowski, 6,5% może przesądzić o tym kto zostanie prezydentem, dlatego już podczas wieczoru wyborczego można było usłyszeć od kandydatów wolnościową narrację. Jednak póki co wyborcy Konfederacji wydaje się być podzieleni, wielu zauważa, że bojkot wyborów również wydaje się być kuszącą opcją.

Do Rzeczy

REKLAMA

Komentarze