REKLAMA

Caritas Diecezji Radomskiej pozywa do sądu antyklerykalny profil na Facebooku

Caritas Diecezji Radomskiej pozywa do sądu antyklerykalny profil na Facebooku

Fotomontaż przedstawiający radomskie okno życia oraz napis „Nie przyjmujemy noworodków z wadami genetycznymi!!! Brak chętnych na adopcję” w internecie krąży już od kilku lat. Caritas Diecezji Radomskiej zdecydował się w końcu zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa.

REKLAMA

Wspomniany fotomontaż po raz pierwszy pojawił się na Facebooku w 2016 roku, na profilu „Świeckie państwo- wypowiedzmy konkordat”. W rzeczywistości nad oknem życia widnieje napis „Mamo- pozwól mi żyć!”.

Zostało to zdementowane, wyprostowane. Tym bardziej jest nam przykro, że dzisiaj musimy się z tym po raz kolejny mierzyć, dlatego w porozumieniu z bp. Henrykiem Tomasikiem postanowiłem, że tę sprawę kierujemy do prokuratury. Nam nie chodzi o to, by kogoś karać, ale byśmy wreszcie ostatecznie zamknęli ten temat- tłumaczy ks. Robert Kowalski, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Zależy nam na sprostowaniu, na przerwaniu tego procederu i powiedzeniu światu prawdy, że nie ma mowy o tym, żebyśmy nie zaopiekowali się dziećmi chorymi, i nie ma mowy o tym, żebyśmy zaprzestali wspierania rodzin, osób dorosłych i dzieci, którzy tego wsparcia potrzebują- dodaje.

Czytaj także: Krystyna Janda opublikowała “fake newsa”. Jak daleko może sięgnąć naiwność?

W tym stanie rzeczy nie może budzić żadnych wątpliwości, iż rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat wybiórczego otoczenia opieką noworodków jest nie tylko kłamliwe, ale w sposób rażący naraża Kościół katolicki, Caritas na utratę zaufania niezbędnego dla prowadzenia działalności mającej na celu ratowanie życia najmłodszych- czytamy w specjalnym oświadczeniu księdza dyrektora.

Przez kilka dni czekaliśmy na sprostowanie i przeprosiny ze strony użytkownika w/w profilu. Mimo ogromnej liczby podpowiedzi kierowanych jako komentarze pod wpisem, nic takiego się nie wydarzyło- czytajmy dalej.

gosc.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze