REKLAMA

Były senator PiS zatrzymany. Chodzi o wielomilionowe łapówki

Były senator PiS zatrzymany. Chodzi o wielomilionowe łapówki

CBA zatrzymało byłego senatora PiS Stanisława K., jego syna i dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sprawa dotyczy wielomilionowych łapówek.

REKLAMA

Akcję przeprowadzili agenci CBA z Małopolski. Rzecznik Biura Temistokles Brodowski powiedział w rozmowie z TVP Info, że w sprawie chodzi o „podejmowanie się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji”.

Winnicki: Wielkie korporacje osiągają w Polsce wielkie zyski, ale nie płacą podatków

Do tej pory zarzuty postawiono 24 podejrzanym. Dziś rano zatrzymano byłego senatora Stanisława K., jego syna i dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach – wyjaśnia Brodowski.

REKLAMA

Komentarze