REKLAMA

Burmistrz Wenecji zawierzył miasto Maryi: „Zjednoczeni będziemy silniejsi”

Burmistrz Wenecji zawierzył miasto Maryi: „Zjednoczeni będziemy silniejsi”

Burmistrz Wenecji, w obliczu tragedii Włoch i koronawirusa zawierzył miasto Maryi: „Zjednoczeni będziemy silniejsi” – podkreślał polityk na Twitterze.

Pandemia koronawirusa zbiera coraz więcej ofiar. W Europie i w Polsce szerzy się pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Z dnia na dzień w Polsce pojawia się coraz więcej przypadków zachorowań i zgonów. Krajowe służby zdrowia robią, co mogą w tej kryzysowej sytuacji, lecz już teraz wiemy, że prawdopodobnie będzie brakować specjalistycznego sprzętu potrzebnego do leczenia zarażonych.

REKLAMA

Burmistrz Wenecji w obliczu tragedii, która dotknęła Włochy postanowił zawierzyć miasto oraz całą Italię Niepokalanemu Sercu Maryi. Luigi Brugnaro, ubrany w trójkolorową szarfę uczynił to 13 marca, przede obrazem Matki Bożej w w bazylice Madonna della Salute. Akt zawierzenia został napisany przez patriarchę Wenecji abp. Francesco Moraglię.

„Ponawiając śluby złożone przez Serenissimę, dziś rano zawierzyłem siebie, miasto Wenecję i całe Włochy Matce Bożej Uzdrowieniu Chorych. W tym trudnym czasie dla naszych wspólnot powinniśmy wierzyć, że wszyscy razem, zjednoczeni, będziemy silniejsi niż przedtem” – napisał na Twitterze Brugnaro, a wpis opatrzył hasztagiem wszystko będzie dobrze.

REKLAMA

Komentarze