REKLAMA

Bułgaria walczy z nielegalnymi imigrantami. Podnosi poziom rzek, aby zatrzymać nachodźców

Bułgaria walczy z nielegalnymi imigrantami. Podnosi poziom rzek, aby zatrzymać nachodźców

Bułgaria walczy z nielegalnymi imigrantami. Podnosi poziom rzek, aby zatrzymać nachodźców: “Najpiękniejszy widok” – komentują Grecy.

Bułgaria, na prośbę Grecji, zdecydowała się spuścić wodę ze zbiornika retencyjnego Iwajłowgrad na południowym wschodzie kraju. Celem jest podniesienie wód granicznej rzeki Marica i tym samym walkę z nielegalnymi imigrantami, którzy chcą się przedostać do Europy.

Brak obrazka

Przypominamy, że niedawno Turcja otworzyła granice. Tysiące migrantów próbuje przedostać się do Europy! Turcja zaprzestała kontroli granicznych i zwozi imigrantów pod granice Grecji, aby naciskać na Europę i wywołać kolejny kryzys. Grecy dzielnie bronią granic przed nową falą nielegalnych imigrantów. Media piszą o kolejnej inwazji.

Turcy oskarżają bowiem Unię Europejską o niedotrzymanie zasad umowy między Turcją a UE ws. imigrantów. Powody wydają się jednak oczywiście inne. Trzeba rozumieć, że wojna domowa w Syrii nie do końca jest wojną domową. Ścierają się tam interesy Zachodu, Rosji, Iranu, sunnitów, Turków. Szturm nachodźców spowodował, że Grecja poprosiła o pomoc.

Bułgaria zdecydowała się, że pomoże Grecji. Ponieważ podniesienie poziomu wód Maricy ma strategiczne znaczenie dla ochrony granic. Nielegalni imigranci nie mogą bowiem przejść przez przejście Kastanies, które jest szczelnie zablokowane przez oddziały wojska, policji i frontexu. Przemytnicy kierowali więc migrantów przez rzekę Marica.

REKLAMA

Komentarze