REKLAMA

Brytyjska Policja szykuje się na zamieszki ws. Brexitu

Brytyjska Policja szykuje się na zamieszki ws. Brexitu

Brytyjska policja przygotowuje się do zamieszek związanych z Brexitem. 10 tysięcy funkcjonariuszy przechodzi szkolenia związku z tym wydarzeniem. Dodatkowe szkolenie m.in. z obsługi armatek wodnych.

Charlie Hall, Rzecznik Narodowej Rady Szefów Policji – poinformował, że brytyjska policja ma priorytet ochraniać kluczową infrastrukturę oraz porty. Funkcjonariusze w tym celu mają porzucać mniej pilne obowiązki.

Brak obrazka

Brytyjska policja dotychczas nie uzyskała w postaci danych wywiadowczych informacji na temat przygotowań do poważniejszych zamieszek.

Czytaj więcej: Do dowodów powraca matka i ojciec zamiast formuły rodzice

Brak obrazka

Na dodatkowe szkolenia do Irlandii Północnej wysłano około 1000 funkcjonariuszy. Przećwiczą oni tam zasady korzystania z armatek wodnych. Nie są one używane w reszcie Zjednoczonego Królestwa.

„Wsparcie ze strony policji powinno być wykorzystane wyłącznie wtedy, kiedy będzie to absolutnie konieczne” – podkreślił Charlie Hall.

Zwiększona liczba przestępstw

W ostatnich dwóch tygodniach zanotowano wzrost przestępczości związanej z Brexitem. Z dotychczasowych 11 skoczyło do 26, liczba przestępstw. Głównie groźby karalne oraz naruszenia prawa podczas protestów.

REKLAMA

Brytyjska policja odkryła we wtorek na torach kolejowych dwa urządzenia, które zagrażały bezpieczeństwu przejazdu pociągów. W obu przypadkach chodziło o opóźnianie w kursowaniu pociągów bez wyrządzania szkód w infrastrukturze.

Na zatrzymanych urządzeniach znajdowały się napisy nawołujące do wyjścia z UE – „Wyjście znaczy wyjście” oraz „Zatrzymamy ruch w Wielkiej Brytanii”.

interia

REKLAMA

Komentarze