REKLAMA

Bryłka: Umowa EU-Mercosur gwoździem do trumny dla polskiego rolnictwa [WIDEO]

Bryłka: Umowa EU-Mercosur gwoździem do trumny dla polskiego rolnictwa [WIDEO]

W Mediach Narodowych Anna Bryłka, sekretarz Ruchu Narodowego wyjaśniła co oznacza dla polskiego i europejskiego rynku podpisanie przez przedstawicieli UE i Mercosur umowy o wolnym handlu. Rynek żywności Ameryki Południowej, który jest gigantyczny zaleje kraje europejskie.

REKLAMA

W piątek tj. 28. czerwca b.r. Komisja Europejska podpisała umowę handlową z krajami Ameryki Południowej organizacji Mercosur (Paragwaj, Argentyna, Brazylia, Urugwaj). W opinii wielu jest ona niekorzystna dla polskiego rynku rolniczego. Anna Bryłka wyjaśniała w Mediach Narodowych co wiążę się z tą umową.

Czytaj więcej: Francuski sąd pozwolił na uśmiercenie Vincenta Lamberta

„Umowa nie jest niekorzystna dla wszystkich państw europejskich, wbrew obiegowej opinii. Nie zadziała ona korzystnie na kraje, które nie są w stanie zrekompensować sobie strat np. w rolnictwie jak Polska. Nie posiadamy takich marek, produktów czy przedsiębiorców mający taki kapitał pozwalający im na wejście na Amerykański rynek” – mówiła Anna Bryłka.

„Niemcy zyskają najwięcej na podpisanej umowie, dlatego miały największy wpływ na jej kształt. (…) Komisarz od rolnictwa wyjawił, że europejscy rolnicy, będą mieli utrudnione życie” – powiedziała sekretarz Ruchu Narodowego.

Podkreśliła także wielkość rolnictwa południowo-amerykańskiego – „Przewaga rolnictwa południowo-amerykańskiego jej olbrzymia. Tamtejsi producenci czekali na podpisanie takiej umowy, korzystnej dla siebie. Otrzymali świetny rynek zbytu”.

Całość relacji w materiale poniżej na kanale Mediów Narodowych:

REKLAMA

Komentarze