REKLAMA

Bruksela: Grabieże sklepów jak w Stanach Zjednoczonych! [+WIDEO]

Bruksela: Grabieże sklepów jak w Stanach Zjednoczonych! [+WIDEO]

W Brukseli trwają obecnie protesty i zamieszki powiązane ze śmiercią Amerykanina Georga Floyda. Tamtejsze agencje prasowe informują, że starcia z policją przerodziły się w grabieże i niszczenie sklepów jak to miało miejsce w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

Ponad tydzień temu świat obiegła informacja o śmierci amerykańskiego kryminalisty Georga Floyda z rąk funkcjonariusza policji poprzez uduszenie w trakcie zatrzymania. Z tego powodu w Minneapolis, gdzie doszło do tego zdarzenia wybuchły protesty i zamieszki. W trakcie ich trwania spalono wiele sklepów i komisariatów policji. Odbywały się też nagminne plądrowania sklepów oraz pobicia ich właścicieli stojących w obronie swojego dobytku.

Zobacz także: Szef związku policji w Minneapolis: „George Floyd miał za sobą długą przeszłość kryminalną”

Od tego momentu przez Stany Zjednoczone, głównie przez stany zdominowane przez partię Demokratyczną. przeszła fala protestów, które przerodziły się w zamieszki. W trakcie ich trwania zginęło kilka osób w tym czarnoskóre osoby broniące własności swoje czy też swoich przyjaciół.

Na tej fali zburzenia w Europie pojawiły się zgromadzenia wyrażające solidarność z czarnoskórą społecznością pod hasłem „Black Lives Matters”, która podzieliła się na ich zwolenników i przeciwników podziału rasowego.

Dziś trwające w Brukseli protesty oraz starcia z policją przerodziły się w podobne sytuacje, jakie do tej pory widziano tylko w USA. Rozpoczęły się włamania i grabieże sklepów. Szabrownicy po drodze niszczą dobytki życiowe wielu przedsiębiorców oraz rujnują miejsca pracy dla lokalnej społeczności.

W grabieżach uczestniczą zarówno białe jak i czarne osoby. Internauci komentując trwającą w Brukseli sytuację uważają, że za tym może stać lewicowa bojówka Antify, która miała swój główny udział w amerykańskich rozbojach.

MediaNarodowe/PMBreakingNews

REKLAMA

Komentarze