REKLAMA

Brigitte Macron wygwizdana na meczu przeciwko przemocy wobec kobiet

Brigitte Macron wygwizdana na meczu przeciwko przemocy wobec kobiet

Brigitte Macron została wygwizdana na mieszanym meczu przeciwko przemocy kobiet. Pierwsza Dama Francji miała zainaugurować wydarzenie, jednak szybko zeszła z boiska.

REKLAMA

Zachowanie kibiców to pokłosie rządów jej męża, Emanuela Macrona. We Francji już od kilkunastu tygodni trwają protesty żółtych kamizelek, które domagają się dymisji prezydenta.

O interwencji organizatorów na mieszanym meczu przeciwko przemocy wobec kobiet w Reims poinformowała Adam Gwiazda. Gdy Brigitte Macron została wygwizdana organizatorzy postanowili ją wycofać z boiska. Po meczu dyskretnie opuściła stadion tuż po ostatnim gwizdku.

O dyskretne wycofanie się tuż po zakończeniu meczu poprosili żonę prezydenta sami organizatorzy. Macronowie od dawną znajdują się w ogniu krytyki. Przeciwnicy pary prezydenckiej zarzucają małżonkom życie w zbytecznym luksusie i wskazują, że to niepotrzebna rozrzutność w czasach, gdy prezydent namawia Francuzów do zaciśnięcia pasa.

To nie pierwsza taka sytuacja z 65-letnią pierwszą damą. Media od kilku miesięcy rozpisują się na temat żony Macrona. Ostatnio Daily Mail poinformował o nieludzkich warunkach pracy ochroniarzy Macron.

Gazeta podaje, że ochroniarzom zabrania się schronić w aucie przed deszczem i mroźnym wiatrem. Okazało się, że ochroniarze są zmuszani do stania przed posiadłością Macron w ulewnym deszczu. Nie wyznaczono im także miejsca, w którym mogą odpocząć i schronić się przed uciążliwą pogodą. Ochroniarze skarżą się także na brak toalet.

jeanmarcmorandini.com
REKLAMA

Komentarze