REKLAMA

Brexit wygrał w wyborach do PE. Konserwatyści z najniższym wynikiem od 180 lat

Brexit wygrał w wyborach do PE. Konserwatyści z najniższym wynikiem od 180 lat

Partia Brexitu- założona w początkach tego roku eurosceptyczna partia polityczna powstała na fali frustracji zwolenników wyjścia kraju z UE, rozczarowanych opóźnieniem tego procesu, zmiotła konkurencję w wyborach do PE.Odbyły się one w czwartek, ale wyniki zostaną dopiero dzisiaj.

Według informacji agencji DPA ze zdecydowanej większości komisji , Partia Farage’a zgarnęła 31,7 % głosów.Na drugą siłę wyrośli Liberalni Demokraci (18,6 %), przed Partią Pracy (14,1 %) i Zielonymi (11,1 %).

Powstała w latach 20- tych XX wieku Partia Konserwatywna zanotowała dramatyczną porażkę – największą od 180 lat.Torysów poparło 8,6 % wyborców.UKIP przekonał 3,6 %.

Tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Partia Brexitu miała już swoich europosłow – wszyscy byli pierwotnie wybrani na kandydatów Partii Niepodległości Wielkiej Brytani.Przez pierwsze pare tygodni na czele stała Catherine Blaiklock, ale zastąpił ją były szef UKIP i główny architekt zwycięstwa uniosceptyków w referendum w 2016 r. – Nigel Farage

Po ustąpieniu premier May o przywódctwo w Partii torysów chce ubiegać się Boris Johnson.Chcąc ratować ugrupowanie, obiecuje zwolennikom doprowadzenie do Brexitu w tym miesiącu.

źródło:

Dziennik Narodowy
Polub fanpage Dziennik Narodowy na Facebooku
REKLAMA

Komentarze