REKLAMA

Brexit już w październiku niezależnie od przeciwności

Brexit już w październiku niezależnie od przeciwności

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson zapowiedział, że Brexit będzie miał miejsce 31. października. Dojdzie do niego pomimo wszelkich przeciwności. Do tego kroku nie jest potrzebna żadna umowa z UE – zapewnia.

REKLAMA

Podczas konferencji programowej Partii Konserwatywnej, Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson wyraźnie zakomunikował opinii publicznej, że Brexit będzie miał miejsce 31. października bieżącego roku. Nie będzie potrzebna do tego umowa z Unią Europejską.

Czytaj więcej: Znowu rusza strajk nauczycieli. Początek 15 października

„To, czego chce cały świat, to spokojne i rozsądne potraktowanie tematu i pójście dalej. I właśnie dlatego 31 października wychodzimy z UE, niezależnie od wszystkiego. Doprowadźmy Brexit do końca. Możemy, musimy i zrobimy to” – powiedział.  

Zapewniał także, że jego rząd dąży do wypracowania odpowiedniej umowy z Unią Europejską. Porozumienie jednak, nie będzie miało wpływu na ostateczną decyzję o opuszczeniu Unii.

„Dziś w Brukseli przedstawiamy to, co uważam za konstruktywne i rozsądne propozycje, które będą kompromisem dla obu stron. I tak, jest to kompromis, na który poszła Wielka Brytania, i mam nadzieję, że nasi przyjaciele to zrozumieją, że teraz ich kolej na kompromis” – ocenił Johnson.

Zdaniem Borisa Johnsona kwestia umowy nie jest trudna do realizacji. Największą oś nie zadowalającą obie strony jest punkt mówiący o charakterze kontroli celnych, ze względu na zmiany technologiczne.

onet

REKLAMA

Komentarze