REKLAMA

Braun: Polin… Polacy płacą, a Żydzi decydują [WIDEO]

Braun: Polin… Polacy płacą, a Żydzi decydują [WIDEO]

Dzisiejszym gościem Mediów Narodowych był jeden z liderów Konfederacji Grzegorz Braun. Rozmowa, którą poprowadził redaktor Michał Murgrabia, dotyczyła m.in. auto-denuncjacji do prokuratory.

Rozmowa rozpoczęła się od wyświetlenia fragmentu materiału wyemitowanego w TVP1 w programie „Ziarno”. Na nagraniu widać jak grupka dzieci jest prowadzona przez księdza do Muzeum Żydów Polskich Polin.

Przyjęci zostają przez Piotra Kowalika, pracownika Muzeum i członka Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Warszawie. Opowiada on dzieciom, w ramach legendy, pseudonaukowe teorie nie mające odzwierciedlenia w historii na temat przybycia Żydów do Polski.

Brak obrazka

– Dawać się nabierać na plewy. Nie ziarno, a plewy – Grzegorz Braun skomentował fragment programu „Ziarno” – To jest właśnie taka operacja robienia dzieciom wody z mózgu. I tak to właśnie ma wyglądać w naszej Ojczyźnie. Ludziska się zastanawiają jak to właściwie ma być. Co to ma wyniknąć z tego 447? Jak to tak? Przyjdą, przejmą państwo? Nie, nie… nie od razu. Wiedza państwo, model zrealizowany już pomyślnie w Muzeum Polin czyli historii Żydów polskich, to jest model przyszłościowy. Partnerstwo publiczno-prywatne… My mamy płacić, do końca świata i jeden dzień dłużej mamy to na utrzymaniu. – skonstatował.

Grzegorz Braun powiedział, że sytuacja instytucje takie jak Muzeum Żydów Polskich Polin, Muzeum w Oświęcimiu czy Muzeum w domu rodziny Ulmów zachowują się jak miejsca eksterytorialne w Polsce. Muzeum Polin znany reżyser nazwał po prostu miejscem obcej antypolskiej propagandy.

– Sukces, że żeśmy wywołali do tablicy, prawda? I Kaczyńskiego i jego ludzi. I bardzo dobrze. Szkoda tylko, że zaczęli pohukiwać i tam figę z makiem pokazywać. Ale nam! A nie Pani Azari czy Panu Gedeonowi Taylorowi, czy Panu… Pompiemu, tak? Pompce. Panu Pompeo ze Stanów Zjednoczonych. – powiedział ostro Grzegorz Braun.

Całość rozmowy na nagraniu poniżej, zapraszamy:

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze