REKLAMA

Brak poparcia dla Komisji Europejskiej ws. Polski

Brak poparcia dla Komisji Europejskiej ws. Polski

Marek Jurek, który jest deputowanym Parlamentu Europejskiego, uzyskał nowe informacje ws. akcji Komisji Europejskiej przeciwko Polsce i Węgrom. Jurek twierdzi, że istnieje brak poparcia dla Komisji Europejskiej ws. Polski.

Marek Jurek w Parlamencie Europejskim należy do frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. W trakcie jej posiedzenia pojawił się przewodniczący Komisji Europejskiej. Jean-Claude Juncker przyznał, że państwa członkowskie nie wyrażają poparcia dla akcji Komisji Europejskiej ws. Polski.

Przewodniczący stwierdził, że dwie trzecie krajów jest przeciwko uruchomieniu artykułu 7 Traktatu o Unii Europejskiej. Artykuł ten przewiduje sankcje dla kraju, który naruszył wartości unijne, a w konsekwencji prowadzi do odebrania danemu państwu prawa do głosu w Radzie. Żeby wprowadzić w życie art. 7 potrzebna jest zgoda wszystkich krajów członkowskich, na poziomie ich przywódców.

Jako, że procedura jest bardzo trudna do zrealizowania, artykuł istnieje jako największy potencjalny straszak. Demoliberalni politycy zaatakowali nim Warszawę i Budapeszt. Eurokraci uznali, że Polska i Węgry naruszyły wartości UE, dlatego należy wprowadzić wobec nich art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej. Według Marka Jurka, Komisja Europejska ma trudności ze zdobyciem wszystkich głosów potrzebnych do ukarania naszego państwa.

REKLAMA

Komentarze