REKLAMA

Brak chęci uczczenia rocznicy ogłoszenia niepodległości. Kary finansowe dla Konfederatów [WIDEO]

Brak chęci uczczenia rocznicy ogłoszenia niepodległości. Kary finansowe dla Konfederatów [WIDEO]

Zgodnie z zapowiedziami Ministra Zdrowia oraz Komendanta Głównego Policji, wchodzi w życie coraz ostrzejsza forma przestrzegania obostrzeń związanych z pandemią. Widmo śmiercionośnej pandemii, padło również na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

REKLAMA

Największymi sceptykami jeśli chodzi o pandemię, oczywiście są posłowie Konfederacji. Do tej pory, w gmachu Sejmu, mogliśmy zauważyć posłów bez zasłoniętych ust i nosa, nie robiło to na nikim specjalnego wrażenia. Odkąd nowy Minister Zdrowia wraz z Komendantem Głównym Policji, wydali oświadczenie o surowych karach za nie przestrzeganie rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, sytuacja się zmieniła. Jak donosi Artur Dziambor, posłowie Konfederacji, mają być surowo karani za brak maseczek podczas pracy w sejmie.

Zobacz także: Rolnicy zablokują kongres PiS. Na ulicę wyjedzie sprzęt rolniczy

Kary finansowe dla posłów Konfederacji

Podczas ostatniego posiedzenia, marszałek Sejmu zdecydował się złożyć wniosek o ukaranie posłów, którzy przekroczyli limit jednej osoby bez maseczki. Poseł Kulesza, nie zgadzając się z marszałkiem, zarządał podania podstawy prawnej tej decyzji, ten jednak nie udzielił mu głosu – nie podał podstawy prawnej.

Zobacz także: Wypadek ze skutkiem śmiertelnym polskiego busa w Niemczech

Krzysztof Gawkowski z Lewicy w swoim przemówieniu, zarzucił posłom Konfederacji brak szacunku do regulaminu Sejmu, oraz narażanie innych członków posiedzenia na bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia. Lewica zgodnie ze Zjednoczoną Prawicą uważa, że posłom niestosującym się do zaleceń rozporządzenia, należy się kara finansowa.

Posłowie nie uszanowali rocznicy ogłoszenia niepodległości

Podczas posiedzenia doszło również do przemówienia Janusza Korwin-Mikke, który przypomniał, że 7 październik to rocznica ogłoszenia niepodległości przez Radę Regencyjną. Poseł poprosił o uszanowanie tego dnia i zalecił, aby powstać z miejsc na tą okoliczość, niestety tylko posłowie Konfederacji przychylili się do tej prośby. Ta niezwykle wymowna chwila, została uwieczniona na nagraniu wideo.

Zobacz także: Przyznano Nagrodę Nobla z dziedziny fizyki. Odkrycie i badanie Czarnych Dziur przełomem dla astronomii

REKLAMA

Komentarze