REKLAMA

Bosak złoży wniosek do NIK o pilną kontrolę zarządzania finansami w TVP

Bosak złoży wniosek do NIK o pilną kontrolę zarządzania finansami w TVP

Kandydat Konfederacji na prezydenta RP, Krzysztof Bosak złoży wniosek do NIK o pilną kontrolę zarządzania finansami w TVP.

REKLAMA

Informowaliśmy dzisiaj, że zapadła decyzja ws. Jacka Kurskiego, który przestanie być prezesem TVP. 4 na 5 członków Rady Mediów Narodowych zagłosowała za jego dymisją. Głosowanie formalnie trwać ma do poniedziałku. Jednak, jak napisał nieszanowany wśród ideowej prawicy Samuel Pereira: „Decyzja zapadła”.

Głos w sprawie zabrali także politycy Konfederacji. Kandydat na prezydenta RP zapowiedział, że w poniedziałek będzie działał ws. finansów w publicznej telewizji: „To co dzieje się wokół gigantycznych pieniędzy z budżetu dla TVP jest kuriozalne i wystawia na szwank powagę państwa. Niezależnie od dzisiejszej decyzji prezydenta w poniedziałek skieruję do NIK wniosek o pilną kontrolę zarządzania finansami w TVP”.

ZOBACZ TAKŻE: „Decyzja zapadła”. Jacek Kurski przestanie być szefem TVP

Kontrola finansów w TVP jest bardzo wskazana. Zbadane mogą być m.in. kwestie rekompensat abonamentowych i ich wykorzystania, ponieważ media publiczne w ostatnich latach zanotowały rekordowe wpływy z tego tytułu oraz przede wszystkim ze względu na ogromny wzrost publicznych środków, jakie od czterech lat otrzymuje telewizja publiczna.

Eksperci zwracają uwagę, że NIK powinien przyjrzeć się również wydatkami, które zostały przeznaczone na modernizację budynku TVP, czy kwestię finansowania dyrektorów oraz ich zastępców w Telewizji Polskiej. Okazuje się, że pracownicy zarabiają średnio po około 22 tysiące złotych, a sami doradcy zarządu po ok. 21 tysięcy. Natomiast Jacek Kurski i Maciej Stanecki zainkasowali łącznie 811,8 tys. zł.

REKLAMA

Komentarze