REKLAMA

Bosak: Walka z rządem o Marsz Niepodległości dopiero się rozpoczęła

Bosak: Walka z rządem o Marsz Niepodległości dopiero się rozpoczęła

W rozmowie z Onetem wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak ocenił, że marsz z okazji 100-lecia polskiej niepodległości, który odbył się w stolicy, był największym, jaki widział do tej pory. Mówił także o współpracy z polskim rządem.

– To był największy marsz, jaki widziałem do tej pory. W zasadzie były to dwa marsze w jednym, bo przed nami maszerowali przedstawiciele władzy, PiS i kluby „Gazety Polskiej”. Cześć z tych osób później dołączyła do nas. Jak oceniam naszą współpracę ze stroną rządową? Pozytywnie, wszystko poszło zgodnie z planem. Rozdzielenie Marszu Niepodległości i marszu rządowego buforem, do jakiego doszło w pewnym momencie, było wynikiem uzgodnień organizacyjnych i względów bezpieczeństwa – powiedział w rozmowie z Onetem Krzysztof Bosak.

Brak obrazka

Wiceprezes Ruchu Narodowego pytany o udział w marszu przedstawicieli włoskich neofaszystów z Forza Nuova powiedział, że oni przyjeżdżają na marsz od lat, a ONR utrzymuje z nimi stałe relacje. – Chcę jednak wyraźnie zaznaczyć: neofaszyzm we Włoszech jest zakazany, a Forza Nuova to nie są neofaszyści, tylko nacjonaliści – stwierdził.

Bosak mówił również o dalszej współpracy z rządem. – Udało się tym razem doprowadzić do kompromisu ze stroną rządową, ale był to kompromis zawiązany pod przymusem. Teraz, gdy obserwuję linię propagandową mediów publicznych, które w dużym stopniu ignorują Marsz Niepodległości organizowany przez nas, jestem mocno zaniepokojony. Jak słyszę wypowiedzi ministra Piotra Glińskiego, który proponuje, żeby w przyszłości to państwo przejęło marsz, to nie napawa mnie to optymizmem – ocenił. Według wiceprezesa Ruchu Narodowego swoista walka o Marsz Niepodległości – między stroną społeczną a rządem – dopiero się rozpoczęła. – Czeka nas ostra rywalizacja – podsumował.

REKLAMA

WPROST/ONET

REKLAMA

Komentarze