REKLAMA

Bosak walczy o sprawiedliwość: „Nie pojmuje dlaczego polscy politycy zachowują się jak tchórze”

Bosak walczy o sprawiedliwość: „Nie pojmuje dlaczego polscy politycy zachowują się jak tchórze”

Krzysztof Bosak wraz z Robertem Winnickim podjęli dzisiaj w ramach swoich możliwości poselskich interwencję ws. poszkodowanego ojca i córki w wypadku samochodowym sprzed paru lat. Ryszard Lubliński wraz z 9-letnią uległ poważnym obrażeniom na ciele przez karygodną jazdę syna ambasadora Królestwa Arabii Saudyjskiej. Posłowie Konfederacji zainteresowali się tą sprawą po artykule tygodnika „Wprost” oraz złożyli list na ręce ambasadora.

REKLAMA

Po artykule tygodnika „Wprost”, gdzie redaktor Marcin Dobski przypomniał o wypadku samochodowym sprzed ponad dwóch lat, gdzie syn ambasadora królestwa Arabii Saudyjskiej Mohammeda Madaniego uderzył przy prędkości ponad 140 km/h w auto swoich ofiar. Stało się to przy oczach wielu świadków, którzy jednogłośnie zauważyli złamanie przepisów drogowych w miejscu zabudowanym, ulokowanego w drodze do szkoły, gdzie wędrują dzieci wraz ze swoimi rodzicami.

W tej sprawie zainterweniowali posłowie Konfederacji Robert Winnicki oraz Krzysztof Bosak. Wykorzystali oni swoje immunitety poselskie do złożenia listu protestacyjnego na ręce ambasadora Arabii Saudyjskiej w Warszawie. Przed rezydencją odbyła się również konferencja prasowa w tej sprawie.

Zobacz także:

Kandydat na Prezydenta poinformował, że Ryszard Lubliński oraz obecnie jego 11-letnia córka Honorata ulegli poważnemu wypadkowi, gdzie mężczyzna przez miesiąc leżał w śpiączce oraz ma wszyte 8 implantów w kręgosłupie. Natomiast dziewczyna do dziś zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi w postaci niewładności w jednej z nóg, która uległa wielokrotnym złamaniom. Oboje do dziś uczęszczają na terapie rehabilitacyjne.

„Toczy się dyskusja na poziomie dyplomatycznym międzynarodowym, o wyjęciu spod jurysdykcji polskiego prawa grup cudzoziemców w Polsce. Wedle informacji medialnych jednym z warunków obecności wojsk sojuszniczych jest wyjęcie ich spod jurysdykcji prawa polskiego” – powiedział w kontekście tych dramatycznych przeżyć Krzysztof Bosak.

Wyjaśnił, że w podobny sposób mogą dzięki temu pracownicy ambasad nie ponosić odpowiedzialności – „Z instrumentami jak immunitety dyplomatyczne czy zwolnienia spod prawa musimy postępować ostrożnie, ponieważ może to prowadzić do sytuacji krzywdy polskich obywateli, której nie można w żaden sposób zadość uczynić, a odpowiedzialnych pociągnąć do przeprosin”.

https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1273180673881317376

Podał również przykład z Wielkiej Brytanii, która twardo stanęła po stronie swojego poszkodowanego obywatela – „Wielkiej Brytanii gdzie amerykański dyplomata spowodował wypadek, zabił motocyklistę i uciekł z Anglii, zarówno brytyjski MSZ i brytyjski premier domagał się jego powrotu, po to żeby stanął przed sądem i odpowiedział za swój czyn. To jest prawidłowe zachowanie”.

„Dwa lata temu w marcu, jadąc z 9-letnią córką ze szkoły zostałem zmasakrowany przez pancerny samochód jadący 140 km/h na Kabatach w centrum dzielnicy, gdzie jest mnóstwo matek z dziećmi i dzieci wracających ze szkoły” – opowiadał o swoim dramacie Ryszard Lubliński pytając się o sprawiedliwość.

Należy również zaznaczyć, że Prokuratura wraz z organami ścigania ustaliły dokładnie winę po stronie syna ambasadora Arabii Saudyjskiej o czym wspomniał prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki – „Prokuratura oraz wszelkie organa do tego powołane ustaliły bez żadnej wątpliwości, że syna Pana ambasadora doprowadził do tej tragedii” – mówił poseł Konfederacji, dodając – „Powinien za to odpowiedzieć”.

Bosak zbulwersowany zachowaniem polskich polityków

Tuż po złożeniu specjalnego listu przez posłów Konfederacji, Krzysztof Bosak zrelacjonował reakcję dyplomatów z ambasady, którzy najwyraźniej poddenerwowała pracowników ambasadora Arabii Saudyjskiej.

„Arabia Saudyjska nie jest biednym państwem i stać ich na wypłacenie odszkodowania polskiemu obywatelowi” – komentował stwierdzając również swoje zbulwersowanie zachowaniem polskich polityków w tej sprawie – „Nie pojmuję, dlaczego polscy politycy zachowują się jak tchórze i dlaczego takiej sprawy nie podnoszą. Naprawdę nie zepsuje to relacji pomiędzy naszymi państwami” – zaakcentował wiceprezes RN.

Syn Ambasadora Arabii Saudyjskiej staranował polską rodzinę i nie poniósł za to odpowiedzialności. Rozmowa z ofiarą.

Opublikowany przez Krzysztof Bosak Środa, 17 czerwca 2020

Media Narodowe

REKLAMA

Komentarze