REKLAMA

Bosak: Rząd nie ma żadnej strategii [WIDEO]

Bosak: Rząd nie ma żadnej strategii [WIDEO]

Kandydat na Prezydenta z ramienia Konfederacji był dzisiejszym gościem w Mediach Narodowych. Krzysztof Bosak poruszył w programie wiele bieżących kwestii potrzebujących szybkiej i skutecznej interwencji. Wskazał również na brak konkretnego planu pomocowego dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw.

REKLAMA

Na początku redaktor Agnieszka Jarczyk spytała się posła Konfederacji o wrażenia po dzisiejszej konferencji prasowej Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego – „Żeby rzetelnie ocenić to co rząd zaproponował należy przeczytać nowe rozporządzenie ministra zdrowia. Zakładam, że te obostrzenia będą miały formę prawną” – przypomniał przy tym, iż po ostatniej konferencji na oficjalny charakter prawny nowych obostrzeń należało poczekać kilka godzin.

Zobacz także: Bosak, Kidawa-Błońska, Hołownia i Biedroń oficjalnie zarejestrowani

„Jest to dla nich wygodna sytuacja. Rząd tymi sankcjami ukrywa tak naprawdę brak swojej strategii. Oczywistym tego dowodem jest fakt, że jednocześnie wprowadzane są coraz głębsze obostrzenia, minister zdrowia mówi, że do końca nie da się przewidzieć dynamiki rozwoju epidemii, a tym czasem politycy obozu rządzącego mówią, że nie ma problemu aby przeprowadzić wybory” – zauważył kandydat na Prezydenta Krzysztof Bosak.

Wypowiedział się również w kwestii poddawanych coraz częściej pod wątpliwość legalności działań podejmowanych przez rząd bez wprowadzania odpowiedniego stanu nadzwyczajnego – „Pojawiły się opinie różnych prawników podważających legalność. Rząd naraża się na odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu za łamanie konstytucji. Natomiast jako obywatele nic nie możemy z tym zrobić niestety” – ocenił poseł Konfederacji.

Krzysztof Bosak zauważył również, że jeśli taka merytoryczna opozycja jak Konfederacja próbuje pilnować rząd oraz jego podejmowane działania analizować pod kątem prawnym to zostaje poddana ostracyzmowi społecznemu, który jest w tym momencie rozhisteryzowany.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

REKLAMA

Komentarze