REKLAMA

Bosak wyjaśnia postulaty Nowego Porządku [WIDEO]

Bosak wyjaśnia postulaty Nowego Porządku [WIDEO]

Krzysztof Bosak był gościem dzisiejszego wydania komentarzy w Mediach Narodowych. Wyjaśnił on postulany wyborcze zawarte w Nowym Porządku, które głosi jako kandydat na Prezydenta z ramienia Konfederacji.

REKLAMA

Redaktor Agnieszka Jarczyk zapytała się swojego gościa o punkt programu Nowy Porządek na wybory prezydenckie, gdzie mowa jest o narodzie jako suwerenie państwa – „Takie cele (o nadrzędności narodu -red.) osiąga się przez wieloletnią i cierpliwą pracę społeczną i polityczną. Poprzez podnoszenie świadomości narodu i lepszą organizację. Obecnie nie ma takiego systemu formowania świadomości narodowej” – wyjaśniał Krzysztof Bosak.

Zobacz także: Premiera filmu dokumentalnego “STOP 447. Polacy w walce o prawdę”! [WIDEO]

„Nasz naród jest podzielony w kwestiach kulturowych i poglądowych. To co powinniśmy zrobić to wzmocnić swoją pozycję. Jestem przekonany, że większość społeczeństwa sprzyja naszym poglądom, natomiast są one czasem zniekształcone i źle przekazywane. Trzeba dotrzeć do społeczeństwa i go przekonać” – uzasadniał kandydat na Prezydenta.

Wyjaśnił również postulat jednej siedmioletniej kadencji Prezydenta RP, gdzie otrzymałby również dożywotni mandat senatorski – „Nasz pomysł polega na wyjęciu Prezydenta z mechaniki polityki partyjnej, dając mu już zagwarantowaną ścieżkę kariery jako senator” – powiedział Bosak.

Odniósł się także do pomysłu o mieszanej ordynacji wyborczej – „Uważam, że jest ona najmniej kontrowersyjna. Myślę, że ordynacja mieszana wzmocni pozycję partii rządzącej. To naturalne, że jedna lista wyborcza powinna rządzić, gdyż rządy koalicyjne bardzo często się rozpadają” – zaznaczył, mówiąc także o drugim celu takiej zmiany – „Pozwoliłoby to również na zniesienie progu wyborczego i uzyskaniu szansy przez mniejsze partie polityczne”.

Więcej w materiale poniżej:

Media Narodowe

REKLAMA

Komentarze