REKLAMA

Boris Johnson zainfekowany koronawirusem

Boris Johnson zainfekowany koronawirusem

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson został zainfekowany SARS-COV-2. Jest drugą ważną osobą (po następcy tronu księciu Karolu) w kraju zarażoną koronawirusem. Swoją przywódczą funkcję, będzie sprawował teraz z domu, gdzie jest poddany kwarantannie.

O swoim stanie zdrowia Premier Wielkiej Brytanii poinformował za pośrednictwem Twittera w formie nagrania wideo. W nim to Boris Johnson wyjawił, że został zarażony koronawirusem. Obecnie przebywa w domu na przymusowej kwarantannie.

„W ciągu ostatnich 24 godzin zacząłem odczuwać lekkie objawy. Test na koronawirusa dał wynik pozytywny” – wyjaśnił także, że jego objawy miały charakter lekkiej gorączki oraz uporczywego kaszlu.

Zobacz także: Fala nienawiści wobec chrześcijan w Polsce coraz większą – liczne prowokacje LGBT

Choć teraz będzie przebywał w izolacji, to nie przeszkodzi brytyjskiemu Premierowi w pełnieniu obowiązków za pomocą wideokonferencji – „Będą kierował odpowiedzią rządu na epidemię poprzez wideokonferencje. Zwalczymy tego wirusa” – zagrzewał.

Obecny szef rządu jest drugą ważną postacią w Wielkiej Brytanii chorującą na COVID-19. Kilka dni temu ogłoszono, że brytyjski następca tronu książę Karol został zarażony koronawirusem. Podziękował on lekarzom za opiekę oraz służbie zdrowia za wykazane poświęcenie.

interia

REKLAMA

Komentarze