REKLAMA

„Jak bolszewicy”. Ks. Isakowicz-Zaleski komentuje antykatolickie ataki

„Jak bolszewicy”. Ks. Isakowicz-Zaleski komentuje antykatolickie ataki

W nocy z 21 na 22 listopada zniszczono wystawę „Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia”. Wisiała ona na ogrodzeniu kościoła pw. św. Józefata Kuncewicza w Rejowcu. O sprawie poinformował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Duchowny skomentował sytuację na antenie Mediów Narodowych.

REKLAMA

– Można mieć różne poglądy, ale atakowanie świątyń, niszczenie cudzego mienia jest rzeczą taką, jaką stosowali bolszewicy 100 lat temu – ocenił ks. Isakowicz-Zaleski. – To agresja przeciw chrześcijaństwu jako takiemu. Nie tylko w Polsce tak się dzieje – powiedział kapłan.

Zobacz także: Okradziono kościół w Szczecinie. Na świątyni wymalowano czerwone pioruny!

Duchowny skomentował także wpisy „Strajku Kobiet” z płonącymi kościołami. – Co by się dzisiaj działo w Polsce, gdyby tak pokazywano synagogi jako płonące obiekty? Co by się działo w Europie, np. we Francji, gdyby pokazywano płonące meczety? Byłaby bardzo mocna reakcja społeczeństwa i władz państwowych – ocenił ks. Isakowicz-Zaleski.

Zdaniem ks. Isakowicza-Zaleskiego polski Kościół boryka się współcześnie z pewnymi problemami jak brak lustracji czy skandale obyczajowe. Jednak, jak powiedział, to nie uprawnia nikogo do chuligańskich wybryków. Duchowny podkreślił, że w rozliczeniu się z trudnymi sprawami Kościół powinien postawić na drogę prawdy, a nie „chowanie głowy w piasek”.

REKLAMA

Komentarze