Bóg jest na pierwszym miejscu, a największą wartością ziemską dla nas jest naród – K. Smuniewski, M. Jelonek [WIDEO]

– Ci hierarchowie, którzy mówią, że wszystkie nacjonalizmy są złe, kolaborują ze światem – mówi Konrad Smuniewski w rozmowie z Michałem Jelonkiem. Zapraszamy na kolejny odcinek programu ,,Kościół, naród, państwo”.

REKLAMA

W deklaracjach ideowych naszych organizacji wprost uznajemy, że Bóg jest na pierwszym miejscu, a największą wartością ziemską dla nas jest naród – powiedział Smuniewski odpowiadając na zarzuty liberalnych katolików o sprzeczność nacjonalizmu z katolicyzmem. – Nacjonalizm nie ingeruje w teologię i nie mówi, że należy odrzucić jakiś dogmat – tak działacz Młodzieży Wszechpolskiej skomentował opinie o tym, że nacjonalizm miałby być herezją.

Sprawa Alfiego Evansa: Ksiądz wyproszony ze szpitala, arcybiskup broni lekarzy

 

Smuniewski odniósł się również do nauczania Kardynała Wyszyńskiego. Przypomniał rozróżnienie jakie Prymas Tysiąclecia poczynił między nacjonalizmem chrześcijańskim, a pogańskim.

Więcej o miejscu nacjonalizmu w nauce katolickiej, odniesieniu do religii w nacjonalizmach różnych krajów i sytuacji Kościoła w Polsce w materiale Mediów Narodowych. Chcesz być na bieżąco? Subskrybuj nasz kanał!

REKLAMA

Komentarze