REKLAMA

Bluźniercze buty wyprodukowane przez Nike

Bluźniercze buty wyprodukowane przez Nike

Firma Nike wyprodukowała limitowaną serię obuwia reklamowaną jako „Buty Jezusa”. Sprofanowane zostały m.in. krzyż i woda święcona. Na licytację wystawiono 15 par tych butów, które błyskawicznie się rozeszły.

W podeszwie buta znajduje się woda, według zapewnień producenta, pobrana z rzeki Jordan i poświęcona. Materiał podeszwy jest przezroczysty tak, aby woda była widoczna. Celem tego zabiegu było, zdaniem firmy Nike, umożliwienie „chodzenia po wodzie”.

Brak obrazka

Iran na granicy z Syrią. Rośnie liczba ofiar tureckiego ataku w Syrii

Z przodu butów przyszyto także stalowy krzyż. Z tyłu natomiast znajduje się napis INRI ( łac. Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum – Jezus Nazarejczyk Król Żydów. Z kolei z boku widnieje napis „NT. 14:25”. To odniesienie do wersetu z Ewangelii św. Mateusza, który brzmi: „A o czwartej straży nocnej przyszedł do nich, idąc po morzu”. Zaś wkładki do obuwia zostały w całości wykonane z wełny, co ma nawiązywać do Baranka Bożego.

Na sprzedaż wystawiono 15 par tych butów. Początkowa ich cena wynosiła ponad 5,5 tys. zł, ale na aukcji osiągnęły kwotę 11 tys. Nike zapowiada produkcję kolejnych egzemplarzy.

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze