REKLAMA

Błaszczak: Putin atakuje po porażkach na arenie międzynarodowej

Błaszczak: Putin atakuje po porażkach na arenie międzynarodowej

W polskiej polityce nadal wrze po ostatnich słowach Prezydenta Rosji Władimira Putina, który zarzucał Polsce współudział w wybuchu II wojny światowej. Teraz swój głos zabrał szef MON Mariusz Błaszczak, gdzie wytyka rosyjskiemu przywódcy międzynarodowe porażki.

REKLAMA

Polski rząd w ostatnich dniach próbuje odpierać wystosowane kłamstwa przez prezydenta Rosji Władimira Putina na temat udziału Polski w wybuchu II wojny światowej. Dotychczas swoje stanowisko zabrał m.in. Premier Mateusz Morawiecki.

„Prezydent Rosji wielokrotnie kłamał na temat Polski i nie ma zgody na zamianę katów z ofiarami. Zwykle dzieje się to w sytuacji, gdy władza w Moskwie czuje międzynarodową presję związaną ze swoimi działaniami. I to presję nie na historycznej, a na jak najbardziej współczesnej scenie geopolitycznej” – stwierdził premier Polski.

Zobacz także: Ukraińcy dostają aż dwie emerytury czy renty – polską i ukraińską

Poparcie dla stanowiska Mateusza Morawieckiego wyraził szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Uznał taką wypowiedź za mocną i stanowczą oraz właściwą. Podkreślił, że potrzeba dbać o prawdę historyczną.

Zaprosił on także do poparcia stanowiska polskiego rządu przez Donalda Tuska, który wcześniej nawoływał do jedności w tej kwestii. Mariusz Błaszczak zarzuca opozycji brak porozumienia – „Niech ustalą, jakie zdanie mają na ten temat, a po drugie, jeśli rzeczywiście ważne są dla nich interesy Polski i państwa polskiego, to niech poprą polskie władze”.

Radiowa Jedynka/WP

REKLAMA

Komentarze