REKLAMA

Biskup Porto kwestionuje dziewictwo Maryi i przekonuje: „Jestem fanem papieża Franciszka”

Biskup Porto kwestionuje dziewictwo Maryi i przekonuje: „Jestem fanem papieża Franciszka”

Biskup Porto, Manuel Linda, zakwestionował dziewictwo Maryi, a więc jeden z najważniejszych dogmatów Kościoła – o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

The Bishop of Porto, Portugal, Manuel Linda, a Francis bishop, declared in a Christmas interview that Our Most Blessed Lady wasn’t really a Virgin. Christ „was conceived by Mary and Joseph as any other person… Virginity is only associated with Mary as a metaphor to prove…— Rorate Caeli (@RorateCaeli) 26 grudnia 2018

Brak obrazka

Jezus został poczęty ze związku Maryi z Józefem jak każdy inny człowiek (…) dziewictwo Maryi jest tu ukazane jako metafora przedstawiająca Jezusa jako wyjątkową osobę – przekonywał niedawno ks. Borges.

Biskup Linda wtóruje jego słowom – Nigdy nie powinniśmy odnosić się do dziewictwa Maryi w znaczeniu fizycznym. Stary Testament wskazuje, że Jezus miał począć się z dziewicy, córki Izraela, która była prosta, pokorna i uniżona. To jest jednak odniesienie do całkowitego oddania się tej kobiety Bogu. Dar bycia matką Boga uzyskała jedynie dzięki jej niepodzielnemu sercu. Najważniejsze w tym wszystkim jest pełne zawierzenie się Bogu.

Brak obrazka

Słowa duchownego wywołały oburzenie wśród wiernych, którzy nie spodziewali się, że biskup będzie podważać naukę Kościoła. Jestem pewien, że Bp. Manuel Linda jest teraz prozelitom nowej wiary, a nie katolikiem – piszą użytkownicy Twittera.

Biskup z Porto deklaruje również, że jest fanem papieża Franciszka. Kiedy jednak część wiernych okrzyknęła jego słowa herezją biskup wycofał się ze swoich słów i oświadczył, że „całkowicie pozostaje wierny nauczaniu Kościoła na temat dziewictwa Matki Bożej”.

dorzeczy.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze