REKLAMA

Bilans strat spowodowany wichurami nad Polską

Bilans strat spowodowany wichurami nad Polską

Dzisiaj przez Polskę przeszedł silny wiatr powodują zniszczenia na swojej drodze. W kraju zanotowano powalone drzewa, zniszczone samochody i pozrywane przewody elektryczne. Ponad 70 tysięcy mieszkańców zostało odciętych od dostaw prądu elektryczne. Są również ranne osoby w tym jedna ofiara śmiertelna.

REKLAMA

IMGW ostrzegało wcześniej o nadchodzącej wichurze, która w porywach osiągać miała do 100 km/h. W Trójmieście drzewa przewrócone przez wiatr uszkodziły kilka samochodów. Natomiast we wsi Otok w zachodnio-pomorskim na ciężarną 22-latkę spadło drzewo. Kobietę przetransportowano do szpitala z urazami wewnętrznymi. W tej samej miejscowości ucierpiał 25-latek, gdzie zdiagnozowano u niego uraz głowy i ręki.

Zobacz także: Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w związku z koronawirusem

W miejscowości Łyśniewie Sierakowickie na jadącego busa spadło drzewo. W wypadku zginęła jedna osoba, a pozostałe dwie zostały ranne – informowała gdańska straż pożarna.

W województwach pomorskim, warmińsko-mazurskim i zachodnio-pomorskim 77,2 tysiące odbiorców zostało odciętych od dostaw prądu elektrycznego przez zerwane linie przesyłowe.

wp

REKLAMA

Komentarze