REKLAMA

Biedroń ogłasza sojusz z antypolskim eurokratą: „Pełna współpraca”

Biedroń ogłasza sojusz z antypolskim eurokratą: „Pełna współpraca”

Robert Biedroń, lider nowo powstałej skrajnie lewicowej partii Wiosna zadeklarował pełną współpracę z komisarzem UE Fransem Timmermansem, znanym z antypolskich wypowiedzi. O tej skandalicznej deklaracji polski polityk powiedział Polskiej Agencji Prasowej.

Zadeklarowałem pełną współpracę w zakresie przestrzegania praworządności i stosowanie się do zaleceń Komisji – powiedział PAP lider Wiosny Robert Biedroń po rozmowie z wiceszefem KE Fransem Timmermansem. Jak dodał, Timmermans wyraził zrozumienie dla obaw dot. ew. wstrzymania funduszy UE dla Polski.

Timmermans zapowiedział, że czuje nadchodzącą wiosnę. Dowodem na to mają być protesty młodzieży ws. zmian klimatycznych.

Robertowi Biedroniowi mówię – masz rację, wiosna nadchodzi! Kiedy widzę uczniów, którzy w całej Europie spontanicznie demonstrują, żebyśmy w końcu zrobili coś ze zmianami klimatycznymi – widzę, że wiosna nadchodzi. Kiedy widzę kobiety w całej Europie, które walczą o swoje prawa w ramach ruchu #MeToo – widzę, że nachodzi wiosna. – powiedział Timmermans.

Rozmowy pomiędzy Biedroniem, a Timmermansem odbyły się podczas piątkowej wizyty w Madrycie. W czasie wizyty w Madrycie Biedroń spotkał się także z m.in. Trzema socjalistycznymi szefami rządów państw UE: premierem Szwecji Stefanem Loefvenem, Hiszpanii Pedro Sanchezem, a także Portugalii Antonio Costą. W swojej relacji dla PAP podkreślał, że spotkał się ze zrozumieniem do postulatów programowych lewicowej partii Wiosna.

Frans Timmermans jest jedną z czołowych nagonki antypolskiej jaką rozpętano w kręgach unijnych po nieudanej próbie reformy sądownictwa podjętej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem wielu ekspertów Robert Biedroń po raz kolejny stawia się tym samym w świetle polityka skrajnie pro-unijnego. Znamiennym jest, że do tej pory nie została wyjaśniona sprawa fundacji powiązanych z lewicowym politykiem, a finansowanych ze źródeł MSZ Republiki Federalnej Niemiec.

źródło: PAP/ NCZAS.com

REKLAMA

Komentarze